عملیات وعده صادق؛ سایه جنگ را از کشور دور کرد

عملیات وعده صادق؛ سایه جنگ را از کشور دور کرد

دوشنبه, 10 اردیبهشت,1403

عملیات وعده صادق؛ سایه جنگ را از کشور دور کرد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اردبیل در نطق پیش از دستور جلسه رسمی

 

بخش اول
سخنگوی شورای اسلامی شهر اردبیل در نطق پیش از دستور جلسه رسمی:


عملیات وعده صادق؛ سایه جنگ را از کشور دور کرد


لزوم تقویت برنامه های فرهنگی و ورزشی مطابق با سیاست اعلامی شورا


سلامت صفری سخنگوی شورای اسلامی شهر اردبیل امروز در یکصدو چهارمین جلسه رسمی شورای شهر با یادآوری اینکه پنجم اردیبهشت ۱۳۵۹ سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس است؛ افزود: دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران را برجان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک عرض مینمایم.


وی با اشاره به اینکه عملیات وعده صادق تلاشی برای دور کردن سایه جنگ در کشور بود؛افزود: امروز در جبهه دشمن وحشت ایجاد شده است. حمله پهپادی و موشکی سپاه به رژیم اشغالگر صهیونیستی یک عملیات بازدارندگی موفق بود.


عضو شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه عبور از سپر دفاعی ده کشور و اصابت به هدف تجربه ای ارزشمند برای کشور عزیزمان ایران شد؛ افزود:ملت ایران و جبهه مقاومت سرافراز شدند و دشمن شکست را مجدداً تجربه کرد. به همین جهت از این سنگر خدمت، از سپاه جان برکف، ارتش قهرمان، سربازان گمنام امام زمان و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و خصوصاً از صبر و حوصله ملت شریف و عزیز تشکر و قدردانی می‌نمایم .


وی در ادامه جلسه با پیشنهاد اینکه تمامی پیگیری‌ها و نظارت‌ها بایستی از اول سال و در وقت خود انجام گرفته و به آخر سال یا به زمان دریافت لوایح مهم واگذار نشود؛ گفت:نباید سر گردنه گردن بزنیم و با بهانه‌های کوچک کارهای مهم را در زمین گذاشته و اقدامی انجام ندهیم._مشکل کار، همه داند که چیست زود بهر حل آن، باید گریست_نباید سر گردنه ، گردن زنیم وضع موجودرا خود، بر هم زنیم
 سخنگوی شورای شهر اردبیل با بیان اینکه بایستی شورا و شهردار با یک شیوه و با یک وحدت رویه عملکرد خود را جمع بندی کنند؛ افزود: کارهای بزرگ و منحصر به فرد در دور ششم شورا توسط شهردار و مجموعه شهرداری انجام شده است اما این اقدامات به موقع به مردم گزارش داده نشده است.


صفری تصریح کرد:در تصویب برنامه‌های فرهنگی ورزشی؛ برنامه‌های راهبردی ۴ ساله، رهنمودات امام جمعه فاضل و دانشمند اردبیل دکتر سیدحسن عاملی و جمع‌بندی تخصصی شورا و سازمان فرهنگی و ورزشی را مدنظر قرار دادیم که در رویکرد جدید چند اصول ثابت مشخص کردیم.


عضو هیئت رئیسه شورای شهر اردبیل تاکید کرد: برنامه های فرهنگی و ورزشی بایستی مولفه های قابل سنجش و ارزیابی بودن خروجی برنامه‌ها، جامعه هدف قراردادن خانواده و اجرای برنامه‌ها در مسجد محله را داشته باشد.


سلامت صفری عنوان کرد: اینکه شروع و انجام تمامی برنامه‌ها باید مسجد و محله محور باشد مورد تاکید است و ایجاد ۱۰ ایستگاه ثابت و دائمی فرهنگی و ورزشی در سطح خیابان‌ها و پارک‌ها و شورابیل، ایجاد دو مکان ثابت و دائمی روباز در سطح شهر برای ایجاد برنامه‌های شاد و نشاط آور از جمله (تئاتر، جنگ شادی جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی ورزشی عمومی و همگانی)، تولید حداقل ۱۰ حلقه فیلم کوتاه آموزش شهروندی با مشارکت صدا و سیما و انجمن‌های هنری و سینمایی از جمله سیاست های شورای شهر در حوزه برنامه های فرهنگی است.


سخنگوی شورای شهر ادامه داد: در راستای تقویت برنامه های فرهنگی و ورزشی، اعضای شورای شهر به تربیت ۳۰ گروه سرود، ۳۰ گروه تئاتر ، ۳۰ حلقه قرآنی، ۳۰ برنامه‌های گفتمان ،۳۰ مسابقات فرهنگی ،۳۰ تیم ورزشی پایه و ۳۰ برنامه‌های جنگ شادی از مساجد و محله که خروجی آنها منجر به برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات استانی و ملی‌گردد تاکید دارند.


انتهای پیام بخش اول/

بخش دوم 


سلامت صفری در نطق پیش از دستور جلسه رسمی شورا:


 شهرداری نسبت به رفع موانع فعالیت پیمانکار تفکیک زباله از مبدا، اقدام نماید


سلامت صفری سخنگوی شورای شهر اردبیل در جلسه رسمی شورای شهر در ادامه نطق پیش از دستور خود به انجام زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی توسط شهرداری اردبیل تاکید کرد و افزود: اتمام ورزشگاه پنجهزار نفری در ایران آباد، اتمام احداث فرهنگسرای سوم خرداد در مرکز شهر از دیگر سیاست های ما در حوزه فرهنگی است که بایستی امورات فرهنگی و ورزشی شهرداری مطابق با سیاست اعلامی شورا تقویت شود.


وی در خصوص عملیات تفکیک زباله از مبدا نیز گفت: در خصوص این پروژه درحال حاضر هیچ پیشرفتی را شاهد نیستیم‌. شرکت پیمانکار مالکیت اپلیکیشن را به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تحویل داده است ولی سازمان تاکنون دامنه را تعریف نکرده و شرکت نتوانسته اطلاع رسانی و تبلیغات کند.


عضو شورای شهر اردبیل تصریح کرد: شرکت پیمانکار خودش دفتر دارد ولی برای اپراتور طبق قرارداد می‌بایست شهرداری از مقرهای خود به صورت ۲۴ ساعته یک اتاق در اختیار شرکت قرار دهد که تا کنون هیچ اقدامی در این خصوص انجام نگرفته است .


وی افزود: همچنین قیمت خریدهای شرکت را می‌بایست شهرداری از کارشناس دادگستری استعلام کند و در صورت نیاز شورا نیز تصویب کند تا شرکت بتواند قانونی خریدش را انجام دهد که این مهم نیز اتفاق نیفتاده است.


وی ادامه داد: کار گران خدمات شهری ۷۵ درصد زباله را خودشان برمی‌دارند و به افراد خارج از شرکت می‌فروشند. طبق قرارداد نباید دست بزنند و اگر هم ورود کردند حداقل با همان قیمت یا گرانتر از آن به خود شرکت بفروشند که این کار هم پیشگیری و مدیریت نمی‌شود.


سخنگوی شورای شهر اردبیل تشریح کرد: همچنین شرکت پیمانکار از ۱۵ کانکس، ۷ کانکس تا را جانمایی کرده و اقدامات خانه به خانه را هم شروع کرده است و همچنین با بیش از ۲۵ اداره ارتباط کاری برقرار کرده و تقویم کاری خود را به سازمان پسماند ارائه کرده است؛ لذا از شهردار محترم درخواست این است برای پاسخگویی به اذهان و انتظارات شهروند ان شخصاً به این موضوع ورود کرده و موانع موجود را از سر راه رفع کند تا شرکت مدنظر نیز بتواند فعالیتش را آغاز کند.


انتهای پیام بخش دوم/

 

بخش سوم


سخنگوی شورای اسلامی شهر اردبیل:

وجود پروژه های نیمه کاره، اقدامات بزرگ انجام یافته را کم ارزش میکند

سلامت صفری سخنگوی شورای اسلامی شهر اردبیل در بخشی دیگر از نطق پیش از دستور خود در جلسه رسمی شورای شهر در خصوص تکمیل پروژه‌های نیمه تمام گفت: انتظار داریم تمامی برنامه‌ها وپروژه های شهرداری در قالب برنامه مصوب پیش رود.

 

وی با بیان اینکه تعداد ۵۰۰ پروژه عمرانی داریم که ۱۰ درصد آنها بزرگ و مهم هستند؛افزود: بعضی از آنها ده سال است که در سرفصل برنامه ها تکرار و بعضیها در جمع بندی و درصدگیریها حیات خلوت بعضی از مسئولین هستند که نگرانی از این است که روزی تعدادی از این پروژه ها به جنازه ای در شهر تبدیل شوند.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه وجود پروژه های نیمه کاره ارزش کارهای انجام یافته را هم پایین می‌آورد؛ افزود: اولویت بندی و اتمام زمانبندی پروژه‌ها مشخص نیست. از شهردار محترم درخواست دارم اتمام حداقل ۱۰ درصد پروژه‌های مهم را اولویت بندی و زمان‌بندی کند .

 

️سلامت صفری عنوان کرد: پروژه های پل بسیج، بالخلی چای، خروجی محله شهریار،تکمیل حلقه شهردار الکترونیک و شهر هوشمند، پلاک هوشمند، خیابان ۴۵ متری سید صدرالدین، انتقال بازار آهن فروشان و تمهیدات احداث باغ شریعت از جمله پروژه های اولویت دار می باشد.

 

صفری ادامه داد: تعریض پل آقا باقر، شروع نهضت آسفالت معابر،تفکیک زباله از مبدا،توسعه گلخانه و تبدیل به نمایشگاه گل و گیاه، انجام تعریض‌های عادلانه در مناطق، خروجی احمدیه، رسیدن به سرانه فضای سبز، ساماندهی وانت بارها و اتمام فرایند حسابرسی‌های سال ۱۴۰۰ ،۱۴۰۱ و۱۴۰۲ از دیگر پروژه های نیمه تمام اولویت دار است.

 

عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: بازبینی و اصلاحیه در متن عقد قراردادها، ساماندهی دفن زباله،تعمیر زباله‌دان‌ها، تعمیر و احداث ۳۴ پارک، خرید ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و۲۰ دستگاه ون و خرید ماشین آلات برفروبی و عمرانی و خدماتی هم که در سر فصل برنامه هاست بموقع اقدام شود.

 

وی تصریح کرد:پارکینگ حاشیه‌ای و پارک سوارها، تجهیز پارک‌ها با وسایل بازی، احداث دو ایستگاه آتش‌نشانی، پرداخت بدهیها و تحویل شهرک‌های قدیمی از جمله دیگر پروژه های مهم است که باید در برنامه های شهرداری در سال جاری باشد.

 

️سلامت صفری خطاب به شهردار، نطق خود را در قالب شعر نیز چنین ادامه داد:_یاری قالان ایشی، ساییم خدمته من دیدیکچن ، سن فکرش علته_پل بسیج ، نوران چایی نهریدنبالیخلی چای، سامان تاپسون بحریدن_وحدت ، نیار ، المانی یوباندیخروجی سی ، شهریارین دایاندی_جاده مغان، هله سامان تاپبیوب فضای سبز ، سرانیه چاتمیوب_شریعت باغینی، احداث ایلرسن اونان سورا، آیری فکره گیدرسن_شهرک لری ، بیر بیر تحویل آلیدون قیرخ ایلیک مشکلی، سن قوتاریدون _آهنفروشانین، کوچی قالیبدورتیراژه طرحیمیز، چوخ یوبانوبدور _حاج يوسف بازاری، ایمن ایستیور چوخ ایولر شهریده، مأمن استیور _مشارکت ایشلری،محقق اولسون درآمد پایدار ، حدینه دولسون

 

سخنگوی شورای شهر تاکید کرد: از شهردار اردبیل درخواست داریم از ارسال لوایح سبک وزن، سفارشی و غیر ضروری پرهیز کند تا وقت شورا گرفته نشود.

وی درپایان پیشنهاد داد تا کمیسیونی برای تحقق شعار سال (جهش تولید با مشارکت مردم ) در شورا و شهرداری فعال شود.

 

انتهای پیام/

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان