تعرفه عوارض و بهای خدمات ۱۴۰۳شهرداری اردبیل تصویب شد

تعرفه عوارض و بهای خدمات ۱۴۰۳شهرداری اردبیل تصویب شد

جمعه, 20 بهمن,1402

تعرفه عوارض و بهای خدمات ۱۴۰۳شهرداری اردبیل تصویب شد

رئیس شورای شهر اردبیل

تعرفه عوارض و بهای خدمات ۱۴۰۳شهرداری اردبیل تصویب شد
با حضور اعضای شورای شهر اردبیل لایحه تعرفه عوارض و بهای خدمات۱۴۰۳ شهرداری اردبیل در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل طرح و در نهایت تصویب شد.
 دکترسیدهاشمی رئیس شورای شهر اردبیل در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و فرارسیدن ۴۵ امین سالروز‌ پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: لایحه تعرفه عوارض و بهای خدمات محلی شهرداری اردبیل برای سال ۱۴۰۳ بر مبنای قانون درامد پایدار مصوبه مجلس طی بیش از ۱۲ جلسه کاری بررسی شد.
وی بیان کرد: در اجرای ماده ۲ قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و دستور العمل اجرایی ابلاغی وزیر کشور، دفترچه تعرفه عوارض و بهای خدمات و ارزش افزوده و درآمدی شهرداری اردبیل (مرکز، مناطق و سازمان‌ها) به شورا ارسال شد.
سیدهاشمی در تشریح این تعرفه با بیان اینکه افزایش تعرفه عوارض سال آتی ۲۰ درصد بود؛ گفت: در برخی از قسمت های تعرفه، کاهش بسار اساسی داشتیم و در برخی موارد نیز افزایش داشتیم که این میزان نیز بر مبنای ابلاغیه وزارت کشور بود.
رئیس برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل ادامه داد: دغدغه تمامی اعضای شورای شهر ایجاد تعادل بین منافع مردمی و درامد شهرداری بود که منافع شهروندان مورد توجه قرار گرفت.
️سید هاشمی با بیان اینکه فایل پی دی اف این لایحه بایستی در اختیار شهروندان قرار گیرد؛گفت: در بحث ساخت پارکینگ های عمومی و حوزه حمل و نقل و ترافیک کاهش و در بحث تراکم ساختمانی و پروانه ساخت و ساز تنها بیست درصد افزایش داشتیم.
️وی همچنین با اشاره به اینکه در برخی از موارد کاهش بسیار اساسی وجود داشت؛ گفت: مثلا در بحث تعیین کاربری در محدوده شهر که سال گذشته 40 درصد بود و شهروندان از این بابت گلایه مند و ناراضی بودند؛ با کاهش به 25 درصد تلاش برای جلب رضایت شهروندان و رفع مشکل شهروندان بود.
️رئیس شورای شهر اردبیل ضمن تقدیر از دیگر اعضای شورای شهر اردبیل در بررسی دقیق و کارشناسی این لایحه گفت: رعایت انصاف شایسته است. توسعه مناطق محروم و کم برخوردار نیز در تصویب این لایحه به جد مورد توجه قرار گرفت.

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان