تحقق 43 درصدی بودجه شهرداری اردبیل در 6 ماهه نخست سال جاری ( بهمراه فایل بودجه ) / مجوز رایگان شدن سرویس مدارس استثنایی صادر شد

تحقق 43 درصدی بودجه شهرداری اردبیل در 6 ماهه نخست سال جاری  ( بهمراه فایل بودجه ) /  مجوز رایگان شدن سرویس مدارس استثنایی صادر شد

ﺳﻪشنبه, 09 آبان,1402

تحقق 43 درصدی بودجه شهرداری اردبیل در 6 ماهه نخست سال جاری ( بهمراه فایل بودجه ) / مجوز رایگان شدن سرویس مدارس استثنایی صادر شد

رئیس شورای شهر اردبیل درهشتادو هشتمین جلسه رسمی

رئیس شورای شهر اردبیل درهشتادو هشتمین جلسه رسمی:

تحقق 43 درصدی بودجه شهرداری اردبیل در 6 ماهه نخست سال جاری

مجوز رایگان شدن سرویس مدارس استثنایی صادر شد

میر محمد سید هاشمی امروز در هشتاد و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر ضمن گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و فرا رسیدن 13 آبان روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی گفت: در تقویم سیاسی و اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سیزدهم آبانماه برگ زرینی است که یادآور ایامی سرنوشت ساز بوده و افتخاری برای ملت ایران در مبارزه با استکبار جهانی است.

وی با اشاره به ضرورت ارایه عملکرد شش ماهه شهرداری و بررسی میزان تحقق بودجه مصوب سال 1402 گفت: عملکرد شش ماهه شهرداری به پیوست صورت جامع از درآمد، هزینه و عملیاتی عمرانی مطابق بودجه مصوب سال 1402 جهت بررسی گزارش حساب درآمد و هزینه در ۶ ماه ابتدایی سال جاری به شورای شهر ارایه خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: از کل بودجه 2 هزار میلیارد تومانی مصوب شهرداری، بیش از 862 میلیارد نزدیک به 43 درصد در شش ماه اول سال جاری محقق شده است.

سید هاشمی با بیان اینکه در حوزه هزینه های جاری از 765 میلیارد تومان بودجه مصوب نیز، نزیک 300 میلیارد تومان در واقع 39 درصد محقق شده است؛ افزود: در حوزه هزینه های عمران و تملک دارایی سرمایه ای نیز از یک هزار و دویست میلیارد تومان، نزدیک به 541 میلیارد در حوزه های عمرانی هزینه شده که این امر نشان میدهد هزینه های عمرانی سهم بالایی داشته است و شورا و شهرداری در راستای افزایش هزینه های عمرانی مصصم تر است.

وی با تاکید بر اینکه این گزارش عملکرد بایستی در اختیار مطالبه گران شهری جهت ارسال پیشنهاد،ایرادهای احتمالی و راهکارها به شورای شهر اردبیل قرار گیرد؛ بیان کرد: در واقع تلاش مجموعه مدیریت شهری بر این است تا میزان تحقق بودجه مصوب شورا تا انتهای سال جاری به ۱۰۰ درصد برسد.

وی در ادامه جلسه به صدور مجوز جهت ارایه سرویس رایگان توسط شهرداری اردبیل به مدارس استثنایی خبرداد و گفت: در راستای تصویب نامه هیت محترم وزیران مبنی بر اینکه ارایه خدمات حمل و نقل رایگان برای دانش آموزان استثنایی بر عهده شهرداریها است، لذا شورا و شهرداری اردبیل نیز در این خصوص که یک مسئله فرهنگی و اجتماعی است پیشقدم بوده و با موافقت اعضای شورای شهر این لایحه جهت اجرا شدن دستورالعمل مصوبه دولت تصویب شد.

وی به بررسی و تصویب لایحه دیگر مبنی بر ساماندهی روشنایی و حصارکشی اطراف پارک جیرال اشاره کرد و گفت: جهت ایجاد امنیت و پیشگیری از ناهنجاریهای اجتماعی مجوز اجرای این پروژه به شهرداری منطقه 4 نیز صادر شد.

گفتنی است: اخذ مجوز جهت مساعدت و کمک مالی به انجمن حمایت از زندانیان به جهت توانمند سازی و آزاد سازی زندانیان و کمک های مادی و مالی به خانواده های زندانیان از دیگر مصوبات هشتادو هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر اردبیل بود.

انتهای پیام/

Print

فایل ها برای دانلود

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان