بودجه سه هزار و ۳۲۰ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل تصویب شد

بودجه سه هزار و ۳۲۰ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل تصویب شد

چهارشنبه, 23 اسفند,1402

بودجه سه هزار و ۳۲۰ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل تصویب شد

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل:

بودجه سه هزار و ۳۲۰ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل تصویب شد

اختصاص ۳۴ میلیارد تومان برای حوزه سامانه های هوشمند و ترافیک

۳۰۰ میلیارد تومان سهم توسعه و نگهداری فضای سبز است

دکترسیدهاشمی رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل در یکصدمین جلسه رسمی شورای شهر از تصویب بوجه 1403 شهرداری اردبیل خبر داد.

وی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و تقدیر از تلاش و همکاری تک تک اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری در بررسی دقیق بودجه 1403 شهرداری اردبیل؛ گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری اردبیل در حدود سه هزار و 200 میلیارد تومان بود که با پیشنهاد شورا و با اعمال یک سری اصلاحات و تغییرات در نهایت سه هزار و 320 میلیارد تومان شد که با رای موافق اکثر اعضای شورای شهر تصویب شد.

رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه هزینه جاری بودجه سال آتی ۹۱۰ میلیارد تومان است؛ افزود: مابقی بودجه برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده است. بطوریکه 28 درصد بودجه جاری و 72درصد بودجه عمرانی است.

رئیس شورای شهر اردبیل همچنین با بیان اینکه سرانه بودجه برای هرنفر از سه میلیون و ۵۰۰ تومان به ۵میلیون و ۶۰۰ تومان در سال ۱۴۰۳ افزایش یافته است؛ افزود: منابع درامدی این بودجه پرو ژه های مشارکتی، فروش املاک و درامدهای مندرج در درامدها و هزینه های پایدار مصوب شده از مجلس شورای اسلامی است .

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل در تشریح جزئیات لایحه 1403 شهرداری اردبیل گفت: دربخش هایی از بودجه سال آتی برای خرید ماشین الات و تجهیزات عمرانی ۱۴۴ میلیارد تومان هزینه براورد شده که از این مقدار ۴۵ میلیارد برای ماشین آلات خدمات شهری ،۲۵ میلیارد برای سازمان عمران، ۲۰ میلیارد جهت خرید اتوبوس درون شهری و ۱۰ میلیارد برای خرید ون می باشد.

سید هاشمی تشریح کرد: ۱۵ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز ماشین الات ومحلولهای یخ زدایی، ۵میلیارد تومان برای واحد ایمنی و بهداشت، ۳۴ میلیارد حوزه سامانه های هوشمند و حمل ونقل ترافیک ، و ۶۵میلیارد تومان دیگر برای توسعه شهرداری الکترونیک و ارتقا زیرساخت های هوشمند شهر هوشمند در نظر گرفتیم.

وی گفت: از مجموع ۶۵ میلیارد حوزه هوشمندسازی، ۴۶ میلیارد برای سخت افزار و نرم افزار و ۹ میلیارد تومان برای ایجاد مراکز سیستم اطلاع رسانی و ۶ میلیارد برای دوربین های مدار بسته تخصیص یافته است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در ادامه عنوان کرد:۳۷ میلیارد بودجه برای ایمنی و مدیریت بحران، ۳۰۰ میلیارد برای توسعه و نگهداری فضای (مکانیزه آبیاری) و ۸۰ میلیارد برای حوزه زیباسازی شهر و ۱۰۰ میلیارد تومان جهت هدایت ابهای سطحی و ساماندهی مسیل ها و رودخانه ها تصویب شد.

رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه همواره برای احداث و توسعه سرویس های بهداشتی و تاسیسات شهری 17 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است؛تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل ترافیک شامل پل ها، تقاطع های غیر همسطح( بسیج، نیایش، قدس، آقاباقر، حافظ و وحدت و ...) از جهت مطالعه و اجرا نیز هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

سیدهاشمی به اختصاص ۴۰ میلیارد تومان بودجه به حوزه فرهنگی و اجتماعی، ۳۰ میلیارد برای نگهداری آرامستانها اشاره کرد و افزود: ۶۲ و نیم میلیارد تومان برای ساماندهی پسماند، ۳۵ و نیم میلیارد دیگر برای کارخانه آسفالت و سنگ شکن و در نهایت ۹۲ میلیارد تومان و برای طراحی و تکمیل ساختمانهای اداری شهرداری اختصاص یافته است.

رئیس شورای شهر اردبیل در پایان افزود: امیدواریم با همکاری حوزه های مختلف شهرداریی وبا درنظر گرفتن توان مدیریت شهری در کنار محدودیت های درآمدی و.. . در سال آتی نیز برای شهر اردبیل قدمهای مثبت دیگری برداشته و با اجرای پروژه ها ارزشمند و ماندگار دیگر مانند پروژه باغ شریعت، فیبرنوری،سامانه جمع اوری پسماند و .... آنها را تقدیم شهروندان کنیم.

انتهای پیام/

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان