️نورپردازی نماهای بیرونی ساختمانها سلیقه ای نباشد ️/ لزوم اجرای بیمه تضمین کیفیت ساختمان‌ در اردبیل بعنوان شهر پیشرو

️نورپردازی نماهای بیرونی ساختمانها سلیقه ای نباشد  ️/  لزوم اجرای بیمه تضمین کیفیت ساختمان‌ در اردبیل بعنوان شهر پیشرو

دوشنبه, 22 آبان,1402

️نورپردازی نماهای بیرونی ساختمانها سلیقه ای نباشد ️/ لزوم اجرای بیمه تضمین کیفیت ساختمان‌ در اردبیل بعنوان شهر پیشرو

رئیس شورای شهر اردبیل در اولین همایش مهندسان برق استان اردبیل

رئیس شورای شهر اردبیل در اولین همایش مهندسان برق استان اردبیل:


️نورپردازی نماهای بیرونی ساختمانها سلیقه ای نباشد

️لزوم اجرای بیمه تضمین کیفیت ساختمان‌ در اردبیل بعنوان شهر پیشرو


️دکتر سید هاشمی رئیس شورای شهر اردبیل امروز در اولین همایش مهندسان برق استان اردبیل که با هدف برگزاری کارگاه آموزشی بازرسی، تست، تحویل تاسیسات الکتریکی در ساختمانها با همکاری نظام مهندسی ساختمان استان و آموزشگاه آترو در محل سالن همایش مرکز فرهنگی و حوزه دفاع مقدس برگزار شد؛تصریح کرد: نورپردازی نماهای بیرونی ساختمانها هنری مبتنی بر دانش مهندسی برق است و این هنر در سطح شهر نباید سلیقه ای بلکه باید بر اساس یک ضوابط خاص باشد که این امر برعهده مهندسین برق و معماری است.
️وی با بیان اینکه در حال حاضر نورپردازی نماهای بیرونی ساختمانها در سطح شهر اردبیل نسبت به تعداد جمعیت و ساختمان‌های موجود وضعیت مناسبی دارد، افزود:مرور زمان با توجه به اینکه این نورپردازی نماها، سلیقه‌ای و بر حسب طرح های ذهنی است، لذا در آینده با مشکلات بصری و ... مواجه خواهیم شد چرا که نما و منظر شهری برای عده‌ای خاص نیست بلکه برای عموم مردم است و این امر را مهندسان باید مدیریت کنند.
️رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: از آنجایی که همواره فعالیت حوزه نظام مهندسی بسیار گسترده است؛ مجموعه مدیریت شهری از همکاری و تعامل مهندسان در توسعه شهری استقبال میکند.
️سیدهاشمی برگزاری این دوره‌ها توسط شرکت های مهندسی را نشان از ارتقا کیفیت ساخت و ساز دانست و تصریح کرد: در عین حال مهندسان هر چقدر در ارتقاء کیفیت ساختمان نقش زیادی داشته باشد شان و جایگاه مهندسی نیز افزایش می یابد.چرا که ارتقا منزلت و عزت جایگاه مهندسی در گرو ارایه خدمت به شهروندان و رضایت مردم است.
️رئیس سابق نظام مهندسی استان به لزوم اجرای طرح بیمه تضمین کیفیت ساختمان در شهر اردبیل تاکید کرد و افزود: این طرح زمانی کاربرد دارد که چنانچه مشکلی در ساختمان ها ایجاد شود مردم با استفاده از بیمه کیفیت مشکل ساختمان را حل کنند تا به سوی شکایت و دادگاه نروند.
️وی در پایان با درخواست از مسئولان مربوطه کشوری برای اجرای طرح و بیمه تضمین کیفیت ساختمان‌ها در اردبیل به عنوان شهر پیشرو؛گفت:: اردبیل با توجه به ظرفیتی که دارد و می‌تواند بعنوان پایلوت قرار گیرد و بعد از نتیجه بخشی موثر این طرح در سایر استان‌ها نیز اجرا شود.
انتهای پیام/

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان