رودخانه تاریخی بالیغلی چای بصورت ویژه رسیدگی و ساماندهی شود

رودخانه تاریخی بالیغلی چای بصورت ویژه رسیدگی و ساماندهی شود

جمعه, 24 تیر,1401

رودخانه تاریخی بالیغلی چای بصورت ویژه رسیدگی و ساماندهی شود

رودخانه تاریخی بالیغلی چای بصورت ویژه رسیدگی و ساماندهی شود.

🔻دکتر بهروز اسکندرپور عضو شورای شهر اردبیل با اشاره به اهمیت تاریخی و تسریع در احیا و زیبا سازی رودخانه بالیغلی چای افزود:
یکی از مراکز مهم، تاریخی و حیاتی برای شهروندان و گردشگران، رودخانه تاریخی بالیغلی چای است که ریشه در تاریخ و فرهنگ اردبیل دارد.

🔹️وجود این رودخانه در طول تاریخ از لحاظ اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت بوده که هویت تاریخی اردبیل با رودخانه بالیغلی چای گره خورده است.

🔹️ایشان در جلسه رسمی شورای شهر ضمن اشاره به جایگاه ویژه این رودخانه افزودند؛ یکی از مکانهای مهم شهر که می تواند با برنامه و طراحی خوب ،با ایجاد نشاط شهری مورد استفاده شهروندان و گردشگران قرار گیرد و نیز بستر مناسبی جهت سرمایه گذاری و ایجاد درامدپایدارشهری باشد.

🔹️ایشان اشاره داشتند :در روزهای گذشته بهمراه محققان حوزه تاریخ بازدیدی از مسیر گردشگری رودخانه بالیغلی چای از مسیر بیمارستان امام خمینی(ره) تا انتهای رودخانه داشتیم که دیدن برخی تصاویر زننده در این مسیر بسیار ناراحت کننده بود، بطوریکه در انتهای مسیر با کاشت سیب زمینی در بستر رودخانه مواجه شدیم.

🔹️دکتر اسکندرپور از شهردار و مسئولین مربوطه خواست که در اولویت کاری و کوتاهترین زمان ممکن نسبت به ساماندهی رودخانه و بسترسازی  مناسب جهت ورود سرمایه گذاران به این حوزه اقدام شایسته انجام شود.
 

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان