آذر 1398

حفظ کرامت همشهریان اولویت اصلی است

دلجویی رئیس واعضای شورای اسلامی شهر اردبیل از پیرمرد دستفروش

مدیر سیستم 0 580 رتبه مطلب: بدون رتبه

دلجویی رئیس واعضای شورای اسلامی شهر اردبیل از پیرمرد دستفروش

حفظ کرامت همشهریان اولویت اصلی است

دکتر پوستی رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: از همشهری عزیزمان آقای زاهدی که دیروز در حین دستفروشی دچار آسیب شده بود در بیمارستان فاطمی اردبیل عیادت کرده و روند درمانشان را پیگیری کردیم.

وی گفت: بنا به گفته ی آقای زاهدی متاسفانه دیروز مامورین اجرائیات شهرداری اردبیل در حین انجام وظیفه قانونی خویش مبنی بر جمع آوری وسایل که برای شهروندان باعث ایجاد سد معبر و موجب مزاحمت می شد بودند که در حین جمع آوری از سوی ماموران اجرائیات شهرداری این پیرمردبدون هیچ درگیری با مامورین ودر حال دویدن برای جلوگیری از جمع آوری وسایل  دچار آسیب شده بود.

پوستی با بیان اینکه بنابه گفته ی اقای زاهدی برای ممانعت از اقدام ماموران با عجله و استرس بدنبال آنان راهی شده است گفت: متاسفانه در این حین به ایشان آسیب وارد شده است.

پوستی ضمن عذرخواهی و دلجویی از این همشهری محترم بیان کرد: باستحضار تمام کسانی که در ارتباط با این موضوع ازشورای شهر سوالاتی میکردند، میرساند که اعضای شورای اسلامی شهر ضمن دلجویی از این عزیز و پیگیری درمان وی و در عین حالیکه از پرسنل خدوم و زحمتکش شهرداری بخاطر تلاش شبانه روزیشان تشکر میکند،موضوع را پیگیری خواهد نموده و 
 وضمن سوال از مسئولین مربوطه و شهردار اردبیل،فرد یا افراد خاطی را نیز شناسایی نموده،برخورد مناسب را انجام خواهد داد.

وی گفت: آنچه اهمیت دارد اصلاح روند و ساختار میباشد تا من بعد شاهد چنین حوادث دلخراشی نباشیم تا کرامت انسانی به عنوان اصلی مهم در مدیریت شهری رعایت شود

در پی شهادت خلبان میگ 29 ارتش جمهوری اسلامی ایران

رئیس و اعضای شورای اسلامی پیام تسلیت صادر کردند

مدیر سیستم 0 562 رتبه مطلب: بدون رتبه

مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا

بسم رب شهدا و الصدیقین

درود خدا بر شهدای ایران اسلامی که خون پاکشان مهر تائیدی بر عظمت و حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
ایران اسلامی همواره در طول 40 سال از عمر پربرکت انقلاب عظیم، الهی و اسلامی با روحیه شهادت طلبی و حق مداری بر تارک جهان درخشیده و همین روحیه شهادت طلبی راه عزتمندی را برای این کشور ترسیم کرده است.
شهادت فرزندان غیور ایران اسلامی در پاسداشت از مرزهای اسلامی افتخاری عظیم بر ملت ما و خانواده هایی است که فرزندانی با قامت افراشته تربیت و تقدیم نظام مقدس اسلامی کردند تا همواره پاسدار و پاسبان ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.
شورای شهر اردبیل ضمن عرض تسلیت شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی در حاثه اخیر سقوط میگ 29 ارتش به پیشگاه قدسی صاحب الزمان، خانواده شهدا و فرماندهی معظم کل قوا،از خداوند متعال علو درجات این شهید والامقام را مسئلت دارد.
 شهروندان شریف و نمایندگان ایشان در شورای اسلامی شهر اردبیل وظیفه خود می دانستند تا این شهید والامقام و این میهمان گرامی را از پایتخت حسینیت بدرقه کرده و تا زادگاهش همراهی نمایند، لیکن به دلیل عدم اطلاع رسانی مطلوب و مناسب از این فیض عظیم بی نصیب ماندند. برای روح این غیورمرد دلاور،در کنار سرور و سالارش حضرت سید الشهدا ع و سایر شهیدان والامقام،آرامشی ابدی خواستاریم.

شورای اسلامی شهر اردبیل

نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق دوباره با ولایت

پیام رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل

مدیر سیستم 0 504 رتبه مطلب: بدون رتبه

نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق دوباره با ولایت 
رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل در پیامی یوم الله  نهم دی ماه روز بصیرت را خدمت همه مردم سرافراز ایران اسلامی وبویژه همشهریان عزیز  تبریک و شادباش گفت.

متن پیام به شرح ذیل است.

بسم الله الرحمن الرحیم 
حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید . حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد ساخت.  این روز ،روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های  نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است.
در روز نهم دی ماه 1388، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده ها میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای دیگر کشور به جهانیان اعلام گردید.
روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند. روز نهم دی روزی است که مردم ایران نشان دادند که با بصیرتند و هرگز راه را گم نمی کنند. در نهایت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند. نهم دی ماه یک هزار و سی صد و هشتاد و هشت، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود.

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل این روز را خدمت همه همشهریان عزیز تبریک و تهنیت عرض مینمائیم.

توجه به فرهنگ و هنر در برنامه‌های شهری رنگ نمی‌بازد

رئیس شورای شهر اردبیل

مدیر سیستم 0 395 رتبه مطلب: بدون رتبه

نخستین جشنواره استانی فیلم، فیلمنامه و عکس شورابیل در اردبیل برگزار شد.

این جشنواره  با هدف معرفی شورابیل بعنوان پایگاه گردشگری و فرهنگی و همچنین کشف و شناسایی توانمندی‌های موجود در عرصه ملی و استان و تشویق سینماگران و عکاسان عرصه فیلم به ابتکار و نو آفرینی در پرداختن به مضامین اخلاقی و موضوعات شهروندی در روزهای ۲۵ تا ۲۷ آذرماه برگزار شد. 


در راستای همین فراخوان انجمن سینمای جوانان استان با مشارکت شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل  اقدام به ساخت ۱۱ فیلم کوتاه در همین زمینه کرد که از جمله آنها می‌توان فیلم های موزیک ، مهلکه ، آی‌ناز ، کفش ، فیلم‌ساز ، بدون عنوان ، غفلت ، یک دریچه رو به فاصله ، دماغ جعفر ، چورک و ایگو اشاره کرد. 

توجه به فرهنگ و هنر در برنامه‌های شهری رنگ نمی‌بازد

رئیس شورای شهر اردبیل نیز در این مراسم عنوان کرد: درکنار توسعه فیزیکی شهر توسعه فرهنگی دارای اولویت است و شورای شهر نیز با وجود مشکلات زیادی که با آن مواجه است، مسائل فرهنگی را به فراموشی نسپرده است.

پوستی در خصوص برگزاری جشنواره فیلم و عکس «شورابیل» نیز گفت: امیدواریم این قبیل از اقدامات فرهنگی و هنری تداوم داشته باشد تا شهروندان در مدیریت شهری مشارکت بیشتری را از خود به نمایش گذارند.

به گفته وی توجه به مسائل شهری و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات در تمامی حوزه‌ها از سوی شهروندان می‌تواند به عنوان دریچه‌ای برای گام‌های استوار و بزرگ و خدمات رسانی مطلوب شهری شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کمیته «نما» در شهرداری راه‌اندازی شود

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل:

مدیر سیستم 0 619 رتبه مطلب: بدون رتبه

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل:
کمیته «نما» در شهرداری راه‌اندازی شود


رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: اعضای شورای شهر در طرحی خواستار شکل‌گیری کمیته نما در شهرداری اردبیل شدند تا ضمن ارتقای نمای شهری ساماندهی در سیما و منظر شهر اردبیل نیز اتفاق بیفتد.
علیرضا غریبی در جلسه شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در دومین اجلاس سراسری کمیسیون‌های معماری و شهرسازی که با محوریت کلانشهرها برگزار شد، یکی از معضلات اصلی شهرها عدم ساماندهی نماهای شهری اعلام شد تا براساس یک برنامه‌ریزی و هدفگذاری مشخص در این حوزه ساماندهی و مدیریت مطلوب به انجام برسد.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر در این حوزه یک مدیریت جامع اتفاق بیفتد دیگر هر کس به خود اجازه نمی‌دهد به دلخواه در احداث ساختمان‌ها نما اجرا کند که در شهر اردبیل نیز به نظر می‌رسد نماهای اجرا شده هیچ سنخیتی با فرهنگ، تاریخ، تمدن و اصالت شهر دارالارشاد اردبیل ندارد.
 

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر اغلب نماهای رومی اجرا می‌شود که این رویه زنگ خطر را برای همه ما به صدا درآورده که بعد از 20 سال هیچ اثری را از معماری ایرانی – اسلامی دیگر شاهد نباشیم.
 

غریبی ادامه داد: در شهر اردبیل اغلب نماهای سنگی اجرا می‌شود که گاه در ساختمان‌های بلندمرتبه‌سازی شده این نماها به رغم نظارت نظام مهندسی غیراستاندارد به نظر می‌رسد در حالی که باید طرحی جامع و کامل در این زمینه با محوریت شهرداری اردبیل تهیه شود تا نماهای ساختمان‌ها یک وضعیت آراسته به خود بگیرد.
عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: در این اجلاس علاوه بر موضوع نما و بهبود سیما و منظر شهری قرار بود دو طرح زیست شبانه و تالار شهری نیز مطرح شود که قرار شد در اجلاس‌های بعدی روی این موضوع بحث و تبادل نظر شود.

 

غریبی تصریح کرد: با هدف جلوگیری از بروز ناهماهنگی بصری در فضاها و کالبد شهری و به منظور ساماندهی و ارتقای نماهای شهری ضروری است لایحه ساماندهی وضعیت سیما و منظر شهری و تشکیل کمیته نما با رویکردی متفاوت در شورای شهر ارائه و زمینه اجرای آن فراهم آید.
 

وی عملیاتی شدن این برنامه را در راستای حفظ و تقویت هویت و اصالت شهرسازی و معماری ایرانی – اسلامی، احیا و حفظ میراث فرهنگی، بازسازی چشم‌اندازهای عمومی، سازماندهی و یکپارچه‌سازی فرآیند نظارت، آموزش و فرهنگسازی در سطح جامعه و ارتقای کیفی سیما و منظر شهری اعلام کرد.
 

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: تشکیل کمیته نما برای بررسی کیفی و اظهارنظر در مورد طرح معماری نماهای اصلی و فرعی و تدوین سندی جامع با هدف ارتقای کیفی سیما و منظر شهری ضروری به نظر می‌رسد.
غریبی ضرورت بررسی نماهای ساختمانی را در فرآیند صدور پروانه ساختمانی یادآور شد و خاطرنشان کرد: در این زمینه باید از نظرات علمی و تخصصی صاحبنظران در طراحی شهری و معماری خارج از مجموعه مدیریت شهری استفاده کرد.

 

وی همچنین خواستار تشکیل دبیرخانه‌ای ویژه در شورای شهر برای بررسی دائمی و پایش عملکرد کمیته‌های نما شد و افزود: تفکیک نحوه بررسی ساختمان‌های عادی در سطح شهر با ساختمان‌هایی که ویژگی خاص داشته باشد در این حوزه مورد توجه است.
 

غریبی ادامه

تدوین شیوه‌نامه همکاری خبرنگاران با شورای شهر

حبیب فتحی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل:

مدیر سیستم 0 357 رتبه مطلب: بدون رتبه

تدوین شیوه‌نامه همکاری خبرنگاران با شورای شهر

🔷#حبیب_فتحی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل:
شیوه‌نامه همکاری #خبرنگاران با شورای شهر تدوین می‌شود.

🔶رئیس کمیسیون #فرهنگی و #اجتماعی شورای شهر اردبیل گفت: شیوه‌نامه همکاری و تعامل خبرنگاران با #شورای_شهر اردبیل تهیه و تدوین می‌شود تا عدالت در پرداختی و مساعدت به آنها رعایت شود.

🔷 #حبیب_فتحی در جلسه رسمی شورای شهر #اردبیل اظهار کرد: برخی از #خبرنگاران_فعال و همیشه حاضر در پارلمان محلی به رغم تلاش و کوشش فراوان مبالغ ناچیزی را از بابت انعکاس #اخبار_شورا در رسانه‌های مکتوب خود دریافت می‌کنند در حالی که تعدادی از آنها نیز بدون حضور در شورا تنها با کپی کردن مطالب از رسانه‌های دیگر سعی می‌کنند تا بدون انجام هیچ تلاشی مبلغی را دریافت کنند که این اصلا با روح #عدالت سازگاری ندارد.

🔶وی خاطرنشان کرد: ما سعی می‌کنیم با همراهی خود‌ِ #اصحاب_رسانه و پیشکسوتان در این عرصه شیوه‌نامه‌ای را در تعامل بهتر با اصحاب رسانه تدوین کنیم تا ضمن پرهیز از انتشار اخبار تکراری در مقابل اخبار و گزارش تولید شده مبالغی مناسب در طول سال پرداخت کنیم تا شرمنده قلم به دستان واقعی نباشیم.

🔶رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل 
با اشاره به لایحه شهرداری اردبیل مبنی بر راه‌اندازی #فرهنگسرای_هنر گفت: این اقدامات شهرداری نشان از توجه شورا و شهرداری به توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری است که به تحقق شعار #شهر_انسان_محور کمک می‌کند.

🔷 #فتحی بیان کرد: پیشنهاد می‌کنیم تا این فرهنگسرا که در زیرزمین #عمارت_ تاریخی_شهرداری اردبیل راه‌اندازی خواهد شد به نام هنرمند فقید اردبیلی مرحوم #داود_جلایی که در ادوار گذشته بعنوان عضو شورای اسلامی شهر نیز حضور داشته و خدمات گسترده ایی از خود به یادگار گذاشته است نامگذاری شود تا ضمن ارج نهادن به خدمات ایشان، از این بزرگمرد #عرصه_هنر نیز #تجلیل و تکریمی شایسته انجام شده باشد.

🔴ایجاد رویه عادلانه در برخورداری از تسهیلات در مناطق کم برخوردار 

🔶 #حبیب_فتحی عضو شورای اسلامی شهر اردبیل  : در فصل بودجه‌ریزی در قالب تعرفه‌های مختلف سعی کردیم از ساخت و سازها در #مناطق_کم_برخوردار حمایت کنیم

🔷وی با اشاره به اینکه این تخفیف ها که در بودجه مشخص شده است علاوه بر آن با اعمال تخفیف‌های فصلی در کوچه‌های زیر 12 متری به 80 درصد نیز می‌رسد که این خود بزرگترین حمایت از سازندگان بنا در #مناطق_محروم است.

🔶#حبیب_فتحی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل گفت: دیگر قرار نیست #برخی_شهروندان در این مناطق بخواهند با استفاده از #نفوذ خود در #شهرداری از معافیت 100 درصدی در پرداخت #هزینه‌_پروانه برخوردار شوند و نخواهند حق و حقوق شهرداری را پرداخت کنند.

🔷فتحی اظهار کرد: این رویه به هیچ وجه #عادلانه نیست چرا که در این مواقع حق و حقوق بسیاری از شهروندانی که دسترسی به استفاده از این نوع تسهیلات ندارند از بین میرود از این رو پیشنهاد می‌کنیم براساس تعرفه در نظر گرفته شده در بودجه، اقدام قانونی انجام شود.

شب‌های بیدار در خیابان‌های اردبیل اجرایی می‌شود

نائب رئیس شورای شهر اردبیل:

مدیر سیستم 0 385 رتبه مطلب: بدون رتبه

نائب رئیس شورای شهر اردبیل:
شب‌های بیدار در خیابان‌های اردبیل اجرایی می‌شود
نائب رئیس شورای شهر اردبیل گفت: در فصل بودجه‌ریزی از شهردار اردبیل انتظار داریم تا طرح شب‌های بیدار را در یکی از خیابان‌های اردبیل اجرایی کند تا امکان برگزاری برنامه‌های شاد و زنده برای شهروندان فراهم آید.
جواد انصاری در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در بسیاری از شهرهای کشورمان و حتی کشورهای همسایه با هدف افزایش نشاط عمومی و ترغیب خانواده‌ها برای دیدن زیبائی‌های شبانه این طرح اجرایی شده که امیدواریم در اردبیل نیز شاهد به ثمر نشستن چنین طرحی باشیم.
وی تصریح کرد: قرار شد با همکاری شهرداران مناطق و به صورت پایلوت در یکی از خیابان‌های هر منطقه شهرداری طرح شب‌های بیدار عملیاتی و اجرایی شود تا شهروندان از فواید و ثمرات آن استفاده کنند.
انصاری گفت: این حرکت می‌تواند با الگوبرداری مناسب از سایر مناطق و بومی‌سازی در استان اردبیل خود به نشاط و سرزندگی شهر اردبیل بیش از گذشته کمک کند.
وی یکی از ابعاد فعالیت شورا و شهرداری را بعد فرهنگی، هنری و ارتقای نشاط اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: ما از راه‌اندازی فرهنگسرای هنر در مجموعه تاریخی عمارت شهرداری استقبال می‌کنیم و امیدواریم با تلاش هنرمندان در این فرهنگسرا برنامه‌های متنوع با محوریت توان‌افزایی فرهنگی و هنری شهر و شهروندان فراهم آید.
نائب رئیس شورای شهر اردبیل همچنین به طرح اعضای شورای شهر با هدف ساماندهی سیما و منظر شهری و بهبود نماهای ساختمان‌ها اشاره کرد و گفت: در این طرح شهرداری ملزم شده تا با هدف ساماندهی سیما و منظر شهری کمیته نما را تشکیل داده و به نماهای اجرا شده در ساختمان‌ها بیش از این نظارت داشته باشد.
انصاری افزود: نمای ساختمان‌ها در حقیقت نمایشگر کالبد شهری است و گردشگران و مسافران برای لذت بردن از این مناظر شهری باید هر چه سریعتر زیباترین الگوها را در این زمینه عملیاتی و اجرایی کنند.
انتهای پیام/

انحصار واگذاری تابلوهای تبلیغاتی شکسته شود

دبیر اول شورای اسلامی شهر اردبیل:

مدیر سیستم 0 380 رتبه مطلب: بدون رتبه

دبیر اول شورای اسلامی شهر اردبیل:
انحصار واگذاری تابلوهای تبلیغاتی شکسته شود
دبیر اول شورای اسلامی شهر اردبیل: گفت: ما باید برای زمین و موقعیت تابلوهای تبلیغاتی آگهی بزنیم تا انحصار واگذاری تابلوهای تبلیغاتی در شهر اردبیل شکسته شود.
یعقوب هاشمی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل بیان کرد: در واگذاری قبلی تابلوهای با همکاری 17 کانون تبلیغاتی در شهر اردبیل مشکلاتی برای شهرداری به وجود آمد که در نهایت پیگیری‌های قضائی و آبروریزی برای پارلمان محلی و شهرداری را شاهد بودیم.
وی افزود: نباید چنین حواشی برای مجموعه شورا و شهرداری تکرار شود و از همین روی بهتر است انحصار واگذاری در این تابلوها شکسته شده و به حیثیت این مجموعه‌ها خدشه‌ای وارد نشود.
دبیر اول شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: برخی از این کانون‌ها بیش از 10 سال است که از این تابلوها بهره‌برداری می‌کنند و نباید اجازه دهیم تا این تابلوها با انتشار آگهی برای محل نصب این تابلوها شهرداری می‌تواند از پرونده‌سازی‌ها و تخلفات احتمالی در این زمینه جلوگیری کند.
هاشمی اظهار کرد: ما به راحتی می‌توانیم جلوی این نفوذها و انحصارها را بگیریم تا در یک روال قانونی و براساس انتشار آگهی مزایده افراد علاقمند در این زمینه انتخاب و تابلوها در سطح شهر نصب شده و فعالیت کنند.
وی در مورد طرح پیشنهادی اعضای شورای شهر در باب نظارت بر نماهای ساختمان‌ها خاطرنشان کرد: ما سال 92 ضوابط نمای ساختمان‌ها را با مصوبه شورای شهر تدوین کردیم ولی در سال‌های اخیر این ضوابط مورد بی‌مهری قرار گرفت و در اجرا دچار مشکل شد.
هاشمی تصریح کرد: ما اگر این ضوابط تدوین شده را به درستی اجرا کنیم و بتوانیم کمیته نما را در شهرداری فعال کنیم بسیاری از ضعف‌ها و کاستی‌ها رفع خواهد شد.
وی نمونه نمای اجرا شده نامناسب را در هسته مرکزی شهر اردبیل ساختمان احداث شده در کنار پل قدس اعلام کرد و گفت: به هیچ وجه این نما کیفیت لازم را ندارد و با استقرار کمیته نما در شهرداری اردبیل ضعف‌ها و نقص‌ها رفع خواهد شد.

امکانات اردبیل را خرج انتخابات نخواهیم کرد

رئیس شورای شهر اردبیل:

مدیر سیستم 0 379 رتبه مطلب: بدون رتبه

رئیس شورای شهر اردبیل:
امکانات اردبیل را خرج انتخابات نخواهیم کرد
رئیس شورای شهر اردبیل گفت: شورا و شهرداری اجازه نخواهد داد امکانات بیت‌المال صرف تبلیغ کاندیدایی خاص شود.
علیرضا پوستی در هشتادوهفتمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: با انجام مرحله ثبت نام نمایندگان مجلس مردم انتظار دارند شورا و شهرداری از منابع موجود خود به نفع کاندیدایی خاص استفاده نکرده و یا له و علیه کاندیدایی مطالب و دیدگاه‌هایی مطرح نشود.
وی خاطرنشان کرد: ما در این مقطع حساس سعی داریم با نظارت و دقت کارها را به نحوی به پیش بریم تا حقی ضایع نشود و شائبه دخالت شورا و شهرداری در انتخابات به وجود نیاید.
رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: هر عضو شورا مختار است بنابه تشخیص خود خارج از وقت اداری نسبت به حضور در ستادهای انتخاباتی و یا تبلیغ کاندیدایی اقدام کند اما اجازه بهره‌برداری از امکانات شهرداری و شورا را له و یا علیه کاندیدایی نداریم.

راه‌اندازی سامانه 3105 شورا در رسیدگی به مشکلات مردم 
پوستی بیان کرد: ما سامانه شبانه‌روزی را راه‌اندازی کردیم تا مردم انتظارات، انتقادات و شکایات خود را از طریق این سامانه مطرح کنند.
وی گفت: هموطنان با گرفتن شماره رایگان 3105 به عنوان تلفن گویای شورای شهر اردبیل به راحتی می‌توانند خواسته‌های خود را مطرح کنند تا اعضای شورای شهر نیز با اولویت به مطالبات و خواسته‌های آنها پاسخی مثبت دهد.
رئیس شورای شهر اردبیل در مورد لایحه ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر و تعیین تکلیف آن به روی BOT تصریح کرد: همانطوری که تجهیزات شهربازی شورابیل را شورای شهر با مدت زمان مشخص واگذار کرد تابلوهای تبلیغاتی نیز باید با دقت و نظارت کامل واگذار شده تا از بابت این واگذاری حاشیه‌سازی و تبلیغات منفی ایجاد نشود.
پوستی به طرح پیشنهادی 9 نفر از اعضای شورای شهر در مورد ساماندهی نماهای شهری و بهبود سیما و منظر شهر اردبیل اشاره کرد و گفت: با تشکیل این مجموعه امیدواریم با همکاری شورا و شهرداری و همچنین راه و شهرسازی و نظام مهندسی نماهای اجرا شده در ساختمان‌های سطح شهر اردبیل ساماندهی شده و بهبود سیما و منظر شهری را شاهد باشیم.
وی افزود: خبرنگاران در تولید اخبار از شورای شهر مستقل عمل می‌کنند و کسی به آنها اجبار نکرده تا اخبار تولید شده خود را با کنترل و هماهنگی اعضای شورای شهر منتشر کنند.
رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: تنها در مصاحبه‌های اختصاصی با اعضای شورای شهر پیشنهاد کردیم تا برای جلوگیری از هرگونه خطای احتمالی متن مصاحبه‌ها با تائید اعضای شورای شهر در نشریات و روزنامه‌ها منتشر شود.
پوستی بیان کرد: برای اینکه خبرنگاران زحمتکش که اغلب جلسات ما را در شورای اسلامی شهر اردبیل همراهی میکنند،بتوانند بصورت عادلانه از حق الزحمه خود برخوردار شوند،تصمیم گرفتیم برای عزیزانی که تولید محتوی و مطلب مینمایند،بیشتر از کسانی که فقط کپی انجام میدهند،ارزش بدهیم.
انتهای پیام/

RSS
123

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان