کارگاه پل قدس فعالیت خود را از سر گرفت

کارگاه پل قدس فعالیت خود را از سر گرفت

پنجشنبه, 18 اردیبهشت,1399

کارگاه پل قدس فعالیت خود را از سر گرفت

رئیس شورای شهر اردبیل


رئیس شورای شهر اردبیل:
کارگاه پل قدس فعالیت خود را از سر گرفت
رئیس شورای شهر اردبیل گفت: در روزهای اخیر شاهد فعالیت مجدد پروژه پل قدس هستیم که بعد از مدت‌ها توقف عملیات اجرایی این پروژه از سر گرفته شده است.
علیرضا پوستی در صدوپنجمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: با پیگیری اعضای شورای شهر و تلاشی که شهرداری در ماه‌های گذشته انجام داده عملیات اجرایی پل قدس با تامین بخشی از منابع مالی شروع شده است که امیدواریم با پیگیری مستمر این پروژه در سالجاری و براساس زمان‌بندی مشخص تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
وی خاطرنشان کرد: در کنار شورا و شهرداری اردبیل،آقای دکتر نیکزاد منتخب مردم در مجلس یازدهم نیز پیگیر شروع مجدد این پروژه بودند که جای دارد از زحمات ایشان نیز قدردانی شود.وی گفت از آقای شهردار میخواهم که بعد از تخصیص اعتبار دولتی که به همت استاندار محترم در سفر ریاست محترم جمهور برای پروژه در نظر گرفته شد،برنامه زمانی اعلام گرددتا مردم شریف اردبیل،بعد از مدتها انتظار  شلهد به سرانجام رسیدن این پروژه باشند.
رئیس شورای شهر اردبیل به تذکر یکی از اعضای شورای شهر به شهردار اردبیل در ارائه گزارش تفریغ بودجه و عملکرد 6 ماهه شهرداری برای پارلمان محلی اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود شهرداری دستور صریح و جدی به ارائه گزارش تفریغ بودجه 97 و عملکرد 6 ماهه به شورای شهر بدهد تا اعضا در جریان فعالیت‌های عمرانی و خدماتی و نیز وضعیت نهایی بودجه ۹۷ قرار گیرند.
پوستی بیان کرد: در این جلسه لایحه مشارکت و سرمایه‌گذاری شهرداری برای اجرای پارکینگ درخشان و تعیین تکلیف این پروژه مطرح شد که اعضا تصمیم گرفتند برای رفع ابهامات و تعیین سهم شهرداری و سرمایه‌گذاران این پروژه لایحه را به کمیسیون تخصصی ارجاع دهند تا با بررسی بیشتر هفته آینده دوباره مطرح شود.
وی افزود: اعضای شورای شهر قصد آزار و اذیت سرمایه‌گذار را ندارند اما از طرفی به عنوان حافظ منافع مردم و شهرداری نمی‌خواهند در این بین حق و حقوقی ضایع شود.
رئیس شورای شهر اردبیل همچنین به ساخت هتل پنج ستاره در شورابیل اشاره و اظهار کرد: با توجه به موافقت کمیسیون ماده پنج به تغییر کاربری ۲۵۰۰۰ متر مربع از کل ۱۰۴ هزار متر مربع زمین این مجموعه،شورای اسلامی شهر نیز منحصرا با این قسمت از لایحه موافقت نمود. این پروژه بدون در قسمتی از نمایشگاه بین‌المللی اردبیل با مشارکت سرمایه‌گذار و کمک سازمان همیاری شهرداری در زمینی به مساحت 26 هزار مترمربع به عنوان کاربری هتل و توسعه گردشگری اجرایی می‌شود و شورا با تغییر کاربری کل مجموعه به تجاری و گردشگری موافقت نکرد.
پوستی ساخت هتل پنج ستاره را در اردبیل به عنوان استان گردشگری ضروری خواند و خاطرنشان کرد: به یقین مردم استان از منافع درآمدی و اشتغال این پروژه منتفع خواهند شد و شورا و شهرداری با ارائه بسته‌های حمایتی از سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت می‌کند.
وی با انتقاد از تغییر رفتار برخی از سرمایه‌گذاران در اردبیل نسبت به سایر مناطق کشور گفت: جالب است سرمایه‌گذاری که در اردبیل حضور پیدا می‌کند برعکس سایر استان‌ها تغییر رفتار پیدا میکند. شورا و شهرداری تمام تلاششان را برای جلب سرمایه گذار بخصوص سرمایه گذار بومی بکار میبندند،ولی همان سرمایه گذاری که در استانهای دیگر،سرمایه گذاری خوبی داشته،در اردبیل میخواهد حداکثر سود را با حداقل سرمایه گذاری و تلاش داشته باشد که این موضوع باید آسیب شناسی گردد
رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: شورا و شهرداری در این سه سال دوره پنجم تمام حمایت‌های مادی و معنوی را از سرمایه‌گذاران با هدف توسعه عمران و آبادانی شهر انجام داده و همچنان بر این باور است که این کمک و مساعدت می‌تواند بهترین شرایط را در پیشبرد برنامه‌ها و هدفگذاری‌های توسعه‌ای به وجود آورد و مهمترین راه ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری همین مشارکت در سرمایه گذاری میباشد.
پوستی بیان کرد: با تصمیم اعضای شورای شهر قرار شد در حمایت از صنوف مختلف و کسبه ، سه ماهه اول امسال معافیت‌هایی برای عوارض کسب و پیشه در اردبیل در نظر گرفته شود تا همشهریانی که به دنبال شیوع ویروس کرونا متضرر شده‌اند، دغدغه‌ای نداشته باشند.
وی گفت: در کنار اعمال این معافیت قرار شد شهرداری نسبت به راه‌اندازی بازار اینترنتی و همچنین ارائه مهلت دوماهه در تمدید پروانه‌های ساختمانی اقدام کرده و همشهریان را در این شرایط مساعدت کند.

تذکر هاشمی به شهردار اردبیل
در این جلسه رئیس شورای شهر اردبیل تذکر یعقوب هاشمی دبیر شورای شهر اردبیل را خطاب به شهردار قرائت کرد که در آن بر ارائه گزارش شفاف عملکرد 6 ماهه شهرداری و همچنین تفریغ بودجه سال 97 تاکید شده بود.
هاشمی در تذکر خود به شهردار اردبیل یادآور شده است: به رغم اصرار اعضای شورای شهر مبنی بر ارائه گزارش 6 ماهه از فعالیت‌های شهرداری و ضرورت بیان گزارش تفریغ بودجه و ارسال آن به شو

Dr.alireza Pusti,
را برای بررسی بیشتر شهردار اردبیل در این زمینه اقدامی نکرده که این امر مغایر با قانون شوراهاست که با تذکر جدی به شهردار اردبیل درخواست می‌کنیم در اولین فرصت در جلسه رسمی شورای شهر این گزارش به صورت مستند و براساس واقعیت‌ها ارائه شود تا همشهریان نیز در جریان روند کارها و فعالیت‌ها قرار گیرند.
انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان