پیگیری‌های شورا در کمیسیون‌های تخصصی دقیق اطلاع‌رسانی شود

پیگیری‌های شورا در کمیسیون‌های تخصصی دقیق اطلاع‌رسانی شود

دوشنبه, 12 خرداد,1399

پیگیری‌های شورا در کمیسیون‌های تخصصی دقیق اطلاع‌رسانی شود

عضو شورای شهر اردبیل:

عضو شورای شهر اردبیل:
پیگیری‌های شورا در کمیسیون‌های تخصصی دقیق اطلاع‌رسانی شود
عضو شورای شهر اردبیل گفت: پیگیری‌ها و اظهارنظر اعضای شورای شهر در کمیسیون‌های تخصصی شورا باید به درستی تبیین و به اطلاع مردم برسد.
حسین افسانه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما به هیچ وجه نسبت به مطالبه مردم بی‌تفاوت نیستیم بلکه در کمیسیون‌های تخصصی مباحث و موضوعات نظیر پسماند و نخاله‌های ساختمانی مکرر مطرح شده و اعضای شورای شهر خواستار اقدام سریع شهرداری برای ساماندهی کارها در این حوزه شدند.
وی خاطرنشان کرد: در چند مرحله معاونت خدمات شهرداری با حضور در شورا برنامه‌ها و راهکارهای موردنظر را در مدیریت پسماند و نخاله‌های ساختمانی مطرح کرده اما جای تاسف اینجاست که هیچ گزارشی از این مباحث به اطلاع مردم و اصحاب رسانه نرسیده است.
عضو شورای شهر اردبیل افزود: انتظار داریم با انتخاب یک دبیر ثابت برای کمیسیون‌ها اظهارنظر اعضا ثبت شده و در صورت جلسات قید شود تا همه نسبت به موضع‌گیری و پیگیری مباحث مطرح شده آگاهی پیدا کنند.
افسانه ادامه داد: پسندیده نیست که به رغم این پیگیری‌ها و اقدامات یک مجموعه دیگر به ویژه مراجع قضائی در این بخش ورود پیدا کنند چرا که این نشان می‌دهد ما هنور نتوانسته‌ایم وظیفه و رسالت خود را به درستی انجام دهیم.
وی به پروژه سرمایه‌گذاری تولید سوخت جامد از پسماند اردبیل اشاره و تصریح کرد: در قرارداد شهرداری مخیر است تا در صورت مشاهده عدم تحرک از سوی سرمایه‌گذار در یک فرجه زمانی سه ماهه لغو قرارداد را انجام دهد.
عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: در کنار این امر باید موضوع تفکیک از مبدا، تخلیه زباله در ایستگاه موقت و دائمی و تعیین تکلیف شیرابه‌ها انجام شده و شهرداری نیز تعهدات خود را به درستی انجام دهد.
افسانه افزود: ما تشخیص انجام کار و اراده سرمایه‌گذار برای پیشرفت پروژه را به عهده شهرداری اردبیل می‌گذاریم تا آنها خودشان با یک سنجش و ارزیابی دقیق کار را به پیش ببرند.
وی گفت: به هیچ وجه با حجم و درصد پیشرفت پروژه نمی‌توان در مورد انگیزه سرمایه‌گذار برای پیشرفت کار و موضع او تصمیم‌گیری کرد بلکه بهتر است با یک نگاه واقع‌بینانه در این زمینه تصمیم‌گیری شود.
عضو شورای شهر اردبیل به دو ایراد اساسی حسابرسی سال 96 شهرداری و سازمان‌های تابعه نیز اشاره و اظهار کرد: نتیجه حسابرسی نشان می‌دهد که درآمدها و هزینه‌کردها شفاف نبوده و روند حسابرسی به گونه‌ای بوده که در یک مورد مردودی و در مابقی موارد عنوان مشروط بیان شده است.
افسانه خاطرنشان کرد: سالانه به طور میانگین 3 میلیارد تومان هزینه پرسنل و تجهیزات مالی شهرداری و 100 میلیون تومان نیز هزینه حسابرسی است که با وجود این هزینه‌ها شرایط حسابرسی انجام شده و نتایج آن قابل قبول نیست و باید ضعف‌ها را در حوزه امور مالی رفع کرده و به استانداردهای واقعی نزدیک کرد.
وی عملکرد مسئولان حوزه مالی را در شهرداری غیرقابل قبول توصیف کرد و گفت: نباید در تصویب و یا عدم تصویب حسابرسی سالانه عجله کنیم بلکه باید به سمتی حرکت کنیم تا ایرادات و اشکالات رفع و وضعیت اسفناک مالی شهرداری سروسامان یابد.
عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: به هیچ وجه نتایج اعلام شده حسابرسی با یک بند مردودی و مابقی مشروط قابل پذیرش نیست و ضرورت دارد بیش از این شفافیت کار مدنظر قرار گیرد.
افسانه نمونه این اقدامات مالی را بیان عملیات واقعی 240 میلیارد تومانی در بودجه 96 و ارائه متمم 400 میلیارد تومانی اعلام کرد و افزود: در این بین در گزارش حسابرسی رقم 160 میلیارد تومان به شکل منفی گزارش شده است.
وی ادامه داد: ما باید به تفریغ بودجه و متمم سالانه توجه کنیم تا ارقام غیرواقعی قید نشود و شایسته است در سازمان‌ها هیئت مدیره و شورای سازمان صورت‌های مالی را در سازمان به صورت دقیق بررسی کنند.
انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان