نگهبان محله در اردبیل احیا شود

نگهبان محله در اردبیل احیا شود

پنجشنبه, 22 خرداد,1399

نگهبان محله در اردبیل احیا شود

رئیس شورای شهر اردبیل

نگهبان محله در اردبیل احیا شود

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: طرح نگهبان محله با همکاری شورا و شهرداری و نیروی انتظامی باید احیا و شکل اجرایی به خود بگیرد.

علیرضا پوستی در صدوهشتمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل که با حضور فرمانده انتظامی استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: خرداد ماه متعلق به حضرت امام ره میباشد ، یاد و خاطره امام شهدا و شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی، مدافع حرم و شهدای گرانقدر نیروی انتظامی را که در مسیر اعتلای کشور و برقراری امنیت جان خود را فدا کردند، گرامی می‌داریم.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای زحمتکش انتظامی در برقراری امنیت از هیچ تلاش و کوششی مضایقه نکرده و در استان اردبیل نیز با روی کار آمدن سردار حسینی به عنوان فرمانده انتظامی فعالیت‌های خوبی در تقویت مجموعه انتظامی و تولید امنیت پایدار در این استان انجام شده است.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: شورای پنجم و شهرداری از آغاز فعالیت خود ارتباط و تعامل خوبی را با نیروی انتظامی داشته و همچنان تلاش‌مان بر این است تا فضا و بستر تقویت امنیت و اقتدار را در جامعه با تلاش مضاعف نیروی انتظامی و همراهی شورا و شهرداری و سایر مجموعه‌ها فراهم کنیم.

پوستی به اجرای طرح مشترک پلیس و شورا برای فعال کردن نگهبان محله اشاره کرد و افزود: امیدواریم با احیای نگهبان محله در مناطق مختلف شهر امنیت و آرامش بیشتر شهروندان فراهم شود.

وی ضرورت هوشمندسازی تقاطع‌های شهر اردبیل را یادآور شد و بیان کرد: با راه‌اندازی اتاق مانیتورینگ و کنترل ترافیک شهر اردبیل به صورت هوشمند بهترین شرایط در رفع کاستی‌های این حوزه به وجود می‌آید.

رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به ضرورت ساماندهی وانت‌بارها و میوه‌فروشی های سیار کنار خیابان‌ها تصریح کرد: شورای شهر اردبیل از سال گذشته طرحی را به شهرداری ارائه کرده و امیدواریم با همکاری نیروی انتظامی به ویژه پلیس راهور ساماندهی میوه‌فروشی‌های سیار و وانتی عملیاتی شده و از تشدید ترافیک مناطق مختلف شهر جلوگیری گردد،این خواست بحق مردم اردبیل میباشد و بایستی با در نظر گرفتن مکانهای لازم و ایجاد میادین عرضه محصولات کشاورزی،فروشندگان میوه و تره بار ساماندهی گردند.

پوستی با قدردانی از پیگیری پلیس در برخورد با ناامن کنندگان فضای شهری و اجتماعی گفت: اخیرا صاحب یک خودروی نیسان در فضای سبز یکی از میادین اقدام به اجرای برنامه‌های نمایشی و مغایر با نظم و انضباط و امنیت روانی شهروندان کرده بود که با پیگیری اینجانب و دستور فرماندهی محترم ناجای استان در کمتر از 24 ساعت فرد خاطی دستگیر و تحویل مراجع قضائی گردید،که جای تقدیر و تشکر دارد.این موضوع و موضوعات مشابه،امنیت روانی شهر را به خطر میاندازد و مردم نباید احساس کنند که با بی قانونی برخورد جدی صورت نمیپذیرد.

در ادامه جلسه حسابرسی از شهرداری و سازمانهای تابعه مورد بررسی قرار گرفت که وی به گزارش حسابرسی شهرداری در سال 96 اشاره کرد و ادامه داد: شهرداری دستگاهی است که در آن سود و زیان مطرح نیست بلکه عملکرد شهرداری در رفاه شهروندان و عمران و آبادانی شهر نمود و ظهور پیدا می‌کند.

رئیس شورای شهر اردبیل ضرورت تغییر در نحوه حسابرسی شهرداری را یادآور شد و اظهار کرد: نتیجه حسابرسی شهرداری با اضافه کردن  14 بند به عنوان شروط شورا در  کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بررسی شد که اعضای شورا به این حسابرسی و نتایج آن رای مثبت دادند ولی انتظار می‌رود برای سال‌های آینده عیوب و کاستی‌های حسابرسی‌های سابق رفع شده و موسسات حسابرسی نیز وظیفه خطیر خود را به درستی انجام دهند.

در پایان جلسه رسمی شورای شهر اردبیل به پاس زحمات و تلاش‌های فرماندهی انتظامی استان و پرسنل زحمتکش آن لوح تقدیر و نشان یادبود سلاطین صفوی به سردار هوشنگ حسینی فرمانده انتظامی استان اردبیل اهدا شد.

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان