نرخ‌گذاری ابتر به درگیری راننده و مسافر منجر می‌شود

نرخ‌گذاری ابتر به درگیری راننده و مسافر منجر می‌شود

پنجشنبه, 12 تیر,1399

نرخ‌گذاری ابتر به درگیری راننده و مسافر منجر می‌شود

عضو شورای شهر اردبیل

عضو شورای شهر اردبیل:
نرخ‌گذاری ابتر به درگیری راننده و مسافر منجر می‌شود
عضو شورای شهر اردبیل گفت: نرخ‌گذاری ابتر در حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس به درگیری و اختلاف بین مسافر و راننده دامن می‌زند.
یعقوب عزیززاده در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما باید به نحوی قیمت‌گذاری را براساس تقاطع‌های شهری انجام دهیم تا به خاطر پول خرد صاحب تاکسی با مسافر درگیر نشود و یا اینکه نسبت به راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی در تاکسی‌ها اقدام عملی انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: ما حق نداریم با نرخ‌گذاری ابتکاری راننده را به انجام تخلف وادار کنیم که ضرورت دارد بدون در نظر گرفتن شرایط تامین پول خرد در تاکسی‌ها با یک رقم رند و مقطوع برای فعالیت تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها تصمیم‌گیری کنیم.
عضو شورای شهر اردبیل گفت: با تعیین نرخ 750 تومان ما عملا راننده را با مردم درگیر می‌کنیم و این نرخ در عمل به هزار تومان تغییر خواهد یافت که در این صورت یک افزایش سرسام‌آوری را در نرخ جدید تاکسی‌ها شاهد خواهیم بود.
عزیززاده به وضعیت نامناسب تاکسی‌ها و وسایط نقلیه عمومی اشاره کرد و افزود: به هیچ وجه تاکسی‌های موجود در شهر اردبیل در شان و شخصیت مسافران و اهالی نیستند و در تمام دنیا رسم است که مدرن‌ترین، سالم‌ترین و مجهزترین خودروها به عنوان وسیله حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ فعالیت می‌کنند و مردم نیز به راحتی از آن استفاده می‌کنند.
وی نوسازی ناوگان تاکسی را در اردبیل ضرورتی انکارناپذیر خواند و بیان کرد: باید سطح خدمات و کیفیت خودروها را به نحوی بالا ببریم تا اگر یک نفر نیز سوار تاکسی شود، صاحب آن متضرر نشود.
عضو شورای شهر اردبیل در مورد کاهش 40 درصدی اجاره بهای مجموعه‌های خدماتی شهرداری گفت: بهتر است به جای بخشودگی با قیمت کارشناسی نرخ‌های چهار ماهه اول سال را اصلاح کنیم تا واحدهایی که از کرونا متضرر شده‌اند، امکان جبران خسارت آنها فراهم آید.
عزیززاده اظهار کرد: مسئولان نظارتی با ایرادگیری به کلمه بخشودگی ممکن است لایحه شهرداری را بازگردانند که در این صورت شایسته است با یک اقدام کارشناسی قیمت‌ها در چهار ماهه اول امسال برای پیمانکاران تعدیل شود.
وی به وضعیت نامناسب سطل زباله‌های شهری و نقص در تجهیزات و ماشین‌آلات خدمات شهری اشاره و خاطرنشان کرد: به جای کسر کردن از ردیف اعتباری حوزه خدمات شهری برای خرید نهاده‌های فضای سبز بهتر است از محل دیگری این منابع تامین می‌شد تا در این حوزه خللی در ارائه خدمات به وجود نمی‌آمد.
عضو شورای شهر‌ اردبیل در مورد راه‌اندازی مرکز جامع سلامت در گلمغان نیز بیان کرد: کلیات لایحه به نیت ارائه خدمات بهداشتی – درمانی برای اهالی محروم منطقه قابل قبول است اما برای پرسنل شهرداری ارائه این خدمات در یک منطقه دورافتاده مناسب و مطلوب به نظر نمی‌رسد.
عزیززاده ادامه داد: پرسنل شهرداری نمی‌توانند خدماتی را در این منطقه دورافتاده دریافت کنند و در کنار آن بحث مدیریت این مجموعه خود جای سوال دارد که چگونه مرکز جامع با هزینه‌های متعدد مدیریت شده و سرپا خواهد ماند.
انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان