نامگذاری کوچه سبلان اردبیل به نام قهرمان کشتی جهان

نامگذاری کوچه سبلان اردبیل به نام قهرمان کشتی جهان

پنجشنبه, 25 اردیبهشت,1399

نامگذاری کوچه سبلان اردبیل به نام قهرمان کشتی جهان

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل خبر داد

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل گفت: با تصمیم اعضای شورای شهر کوچه سبلان محله معجز به نام علی اشکانی قهرمان کشتی فرنگی جهان نامگذاری می‌شود.

حبیب فتحی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: با هدف تجلیل از مفاخر اردبیل در حوزه‌های مختلف محل تولد علی اشکانی که کوچه سبلان معجز است، به نام این قهرمان ملی و جهانی نامگذاری شد تا همواره در اذهان اردبیلی‌ها یاد و خاطره علی اشکانی زنده بماند.

وی خاطرنشان کرد: کوچه‌هایی از محله رحیم طیار اردبیل نیز که بی نام بوده و از سوی شورای نامگذاری به نام فراز مطرح شده بود، مقرر گردید به اسم شهدای منطقه مزین شود.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل افزود: معبر بی نامی  از محله ایران آباد به پیشنهاد شورای نامگذاری بنام مقاومت مطرح شده بود مقرر گردیدبا توجه به اینکه استفاده از کلمه مقاومت بدون پیشوند و یا پسوند برای معابر چندان مناسب نیست لذا مقرر شد در جلسات بعد روی اسم جدید این معبر هم‌اندیشی شده و تصمیم‌گیری شود.

فتحی با بیان اینکه بوستان جلوی بیمارستان امام خمینی اردبیل نیز با نام بوستان فرشتگان سلامت پیشنهاد شده بود، گفت: قرار شد این عنوان نیز به نام مدافعان سلامت تغییر یابد تا در تجلیل و تکریم از تلاشگران عرصه سلامت در این ایام کرونا نامگذاری بوستان جلوی بیمارستان امام به نام مدافعان سلامت انجام شود.

 

وی بیان کرد: شورا و شهرداری مصمم است تا عمده کوچه‌ها و معابر شهر را به نام مبارک شهدا مزین کند که در این زمینه از شورای نامگذاری خواسته شده تا بنابه پیشنهاد دستگاه‌ها و نهادهای مختلف نامگذاری‌ها انجام شده و خودمان ادای دینی به ساحت مقدس شهدا و ایثارگران داشته باشیم.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل در ادامه به تصمیم اعضای شورای شهر مبنی بر بخشودگی عوارض کسب و پیشه و برخی حمایت‌ها از صنوف در این ایام سخت کرونا گفت: تمام تلاش ما بر این است تا به نوبه خود حامی و یاریگر اصناف، بازاریان و کسبه منصف اردبیل باشیم تا در این شرایط سخت فعالان این حوزه بیشتر از این دغدغه تامین معاش نداشته باشند.

انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان