قانون‌شکنان باید سرافکنده باشند

قانون‌شکنان باید سرافکنده باشند

پنجشنبه, 22 خرداد,1399

قانون‌شکنان باید سرافکنده باشند

عضو شورای شهر اردبیل

عضو شورای شهر اردبیل:
قانون‌شکنان باید سرافکنده باشند
عضو شورای شهر اردبیل گفت: آموزش و فرهنگسازی در جامعه باید به سمتی برود تا افراد قانون شکن سرافکنده و شرمنده شوند.
یعقوب عزیززاده در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: بار اصلی و سنگین تامین امنیت و نظم عمومی در جامعه برعهده نیروی انتظامی است اما در این زمینه نباید سایر نهادها رسالت و وظیفه خود را نادیده بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: در دنیا مردم با پایبندی به قانون پلیس را در اجرای صحیح قوانین یاری می‌کنند در حالی که در جامعه ما عده‌ای همچنان بر این باورند که هرکس قانون را دور زده و به بی‌نظمی دامن بزند، فردی موفق و زرنگ است.
عضو شورای شهر اردبیل با تاکید بر ورود رسانه‌ها و نهادهای آموزشی به تقویت فرهنگسازی و قانونمداری در جامعه بیان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم تا هرکس قانون را اجرا نکند در برابر ملت خود شرمنده باشد.
عزیززاده نمونه این بی‌قانونی را اخلال در روند عبور و مرور و ایجاد بار ترافیکی سنگین در شهر با یک تفکر غلط دانست و گفت: شهروندان ما به جای پارک مناسب خودرو در یک مکان امن دوست دارند تا در محل مورد نظر حتی به پارک دوبله و سوبله دست بزنند که این حرکت بی‌احترامی به قانون و ناظران آن است.
وی ضرورت اشرافیت امنیتی و اطلاعاتی را در سطح جامعه یادآور شد و تصریح کرد: پلیس باید به قدری اشرافیت اطلاعاتی خود را گسترش دهد تا از فرآیند زندگی اجتماعی شهروندان اطلاع و آگاهی داشته و بدین وسیله از وقوع جرایم جلوگیری کند.
عضو شورای شهر اردبیل با اشاره به موضوع حسابرسی در شهرداری اردبیل ادامه داد: شهرداری موسسه اقتصادی نیست که حسابرسی در آن بر مبنای دریافت و پرداخت و سود و زیان انجام شود.
عزیززاده اصلاح این فرآیند را یادآور شد و بیان کرد: شرکت‌های تجاری دو سال مالی 29 اسفند و اول مهرماه دارند که بر مبنای قانون تجارت موظفند در مدت چهار ماه نتیجه حسابرسی را اعلام کنند در حالی که ما در شهرداری حسابرسی 96 را انجام می‌دهیم.
وی اظهار کرد: ایراد کار از آنجاست که در شهرداری به عنوان یک مجموعه خدمات‌رسان سود و زیان بی‌معناست و انتظار می‌رود رویه موجود اصلاح و ایرادات برطرف شود.
انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان