شورا و شهرداری به دنبال کاهش فشار به مردم است/مشکل فاضلاب در ورودی شهر رفع شود

شورا و شهرداری به دنبال کاهش فشار به مردم است/مشکل فاضلاب در ورودی شهر رفع شود

پنجشنبه, 05 تیر,1399

شورا و شهرداری به دنبال کاهش فشار به مردم است/مشکل فاضلاب در ورودی شهر رفع شود

رئیس شورای شهر اردبیل

رئیس شورای شهر اردبیل:
شورا و شهرداری به دنبال کاهش فشار به مردم است/مشکل فاضلاب در ورودی شهر رفع شود
رئیس شورای شهر اردبیل گفت: شورا و شهرداری به اشکال مختلف تلاش می‌کنند تا فشار بیشتری به مردم وارد نشده و در کنار آن ساخت و ساز رونق گیرد.
علیرضا پوستی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: هفته قوه قضائیه که متبرک به نام شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی شده، فرصت مغتنمی است تا با رویکرد تحولی این نهاد و تلاش برای استقرار عدالت اجتماعی و دفاع از حقوق عامه بیش از گذشته آشنا شویم.
وی با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر خاطرنشان کرد: این بانوی گرانسنگ الگو و سیره عملی برای بانوان و دختران ماست و وجود شریف آن حضرت در کشورمان ایران مایه سعادت و سربلندی تمام هموطنان است.
رئیس شورای شهر اردبیل از اختصاص اعتبار دولتی برای تکمیل پل قدس با پیگیری استاندار محترم اردبیل و مسئولان حوزه مدیریتی و بودجه‌ای خبر داد و بیان کرد: با تزریق این اعتبار در روزهای آینده پل قدس جان دوباره‌ای می‌گیرد و تلاش بر این خواهد بود تا براساس روزشمار و وعده‌ای که به مردم داده شده در موعد مقرر این پل به بهره‌برداری برسد.
پوستی افزود: به محض دریافت اعتبار جزئیاتی از زمان‌بندی جدید ساخت و تکمیل پل قدس اعلام خواهد شد و شهرداری موظف خواهد بود تا به صورت ماهانه گزارش کار را به مردم شریف اردبیل و منتخبین مردم در پارلمان محلی ارائه کند.
وی تصریح کرد: شورا و شهرداری در این شرایط سخت اقتصادی و با درک مشکلات مالی مردم به ویژه اقشار مستصعف و کم درآمد در خدمت آنهاست و به هر شکل تلاش بر ارائه تخفیف در صدور پروانه‌ها و عوارض است.
رئیس شورای شهر اردبیل گفت: نامه‌های متعددی به شورای شهر ارسال می‌شود تا از تخفیف و برخی حمایت‌های شورا برخوردار شوند که ما نیز به نوبه خود به عمده درخواست‌های شهرداری در ارائه تخفیف پاسخی مثبت می‌دهیم و به هیچ وجه به دنبال فشار و یا سختی کار مردم نیستیم.
پوستی مراجعات و درخواست‌های مردمی را متعدد و مکرر دانست و اظهار کرد: سعی می‌کنیم تا به بخشی از این درخواست‌ها و در حد منابع ماده 17 که محدود می‌باشد، پاسخ داده و یاریگر شهروندان در ساخت و ساز و تقویت ارائه خدمات باشیم.
وی به مصوبه اعضای شورای شهر مبنی بر پرداخت 300 میلیون تومان کمک به طرح راهیان نور اشاره و خاطرنشان کرد: از محل ردیف بودجه فرهنگی این مبلغ همچون سنوات گذشته پرداخت خواهد شد.
رئیس شورای شهر اردبیل در مورد تبصره ۳ و کمک شورا و شهرداری به آب و فاضلاب شهری برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای بیان کرد: انتظار می‌رود آب و فاضلاب شهری به وعده خود در ساماندهی و جابجایی محل تخلیه فاضلاب خودروهای تخلیه چاه در ورودی شهر از سمت آستارا اقدام کرده تا بوی تعفن در این منطقه از بین برود. شورای اسلامی شهر اردبیل،سال گذشته شرط تصویب تبصره ماده ۳ را جابجایی مکان تخلیه فاضلاب از ورودی شهر قرار داده بود که متاسفانه عملیاتی نشد
پوستی افزود: تا کنون چندبار از مکان تخلیه تانکرهای فاضلاب بازدید کرده ام،قبلا اکثر ماشینهای حمل فاضلاب،به جای تخلیه فاضلاب به منحول،آنرا در کانال آب رها میکردند که با پیگیری شورا، شهرداری  لایروبی کانال را انجام داد و محل تخلیه نیز ساماندهی شده ولی بایستی با جابجایی منحول و با یک تدبیر مناسب بوی بد و تعفن‌آور از این منطقه از بین برود.
وی در پایان گفت: درآمد حاصل از تبصره ۳ بایستی صرف گسترش و توسعه شبکه آب و فاضلاب شهری گردد.مبلغ این عوارض برای هر واحد ناچیز میباشد و انتظار میرود شورا بتواند براساس مراجعات مردمی شهروندان محترم اردبیل،در تعیین اولویتها نقش داشته باشد. بعد از تصویب اعضای شورای شهر،شرکت آب و فاضلاب می‌تواند از محل تبصره 3 منابع درآمدی خود را افزایش دهد.
انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان