دولت شهرداری‌ها را در عمران حاشیه شهر کمک کند

دولت شهرداری‌ها را در عمران حاشیه شهر کمک کند

پنجشنبه, 09 مرداد,1399

دولت شهرداری‌ها را در عمران حاشیه شهر کمک کند

رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل

رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل:
دولت شهرداری‌ها را در عمران حاشیه شهر کمک کند
رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل گفت: دولت شهرداری‌ها را در مدیریت و عمران مناطق حاشیه شهر کمک کند تا این مناطق به توانمندی اقتصادی برسند.
یعقوب عزیززاده در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: به تناسب اکثر شهرهای کشور در اردبیل نیز 10 درصد مناطق شهری بافت فرسوده است که قرار بود در برنامه چهارم و پنجم توسعه این بفت فرسوده احیا شود.
وی خاطرنشان کرد: در این دو برنامه تنها 10 درصد بافت‌های فرسوده در کشور احیا شدند که ضرورت دارد در برنامه‌های توسعه‌ای پیش رو به تقویت این حوزه کمک شود.
رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل اعتبارات دولتی در حوزه عمران شهری را کم و ناچیز اعلام کرد و گفت: از آنجائی که میانگین درآمد مردم در این مناطق پائین است و شهرداری‌ها نیز درآمد پایداری ندارند، ساخت و ساز در حاشیه شهرها با مشکلاتی روبرو شده که انتظار می‌رود دولت به عمران و آبادانی این مناطق توجهی جدی داشته باشد.
عزیززاده افزود: شهرداری اردبیل در این مناطق به رغم جذب چهار درصد درآمد خود از این مناطق 30 درصد هزینه عمران شهری را در همین مناطق متمرکز کرده که همچنان برخی عقب‌ماندگی‌ها را در این بخش شاهد هستیم.
وی ضرورت افزایش اختیارات شوراهای شهر را به عنوان منتخبین مردم یادآور شد و بیان کرد: در بسیاری از کشورها شوراها مسئولان و متولیان هر شهر هستند ولی در قانون اساسی به شوراها و شهرداری‌ها اختیارات دامنه‌داری داده نشده که امیدواریم دولت با تفویض اختیارات و واگذاری مدیریت بخش‌های آب، برق، گاز و فاضلاب به مدیریت یکپارچه شهری کمک کند.
رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل پرهیز از تظاهر و خودنمایی را در ارائه خدمات مقطعی و در موسم انتخابات مهم ارزیابی کرد و افزود: از آنجائی که میانگین درآمد مردم اردبیل نصف میانگین کشوری است در حوزه سرمایه‌گذاری مشکلات جدی وجود دارد که انتظار می‌رود مشوق‌های بیشتری برای شهرهای کمتر توسعه یافته در این حوزه در نظر گرفته شود.
عزیززاده تلاش شهرداری اردبیل را برای جلب اعتماد سرمایه‌گذاران یادآور شد و گفت: با وحدت نمایندگان و اعضای شورای شهر هم در تکمیل پل قدس و هم تعیین تکلیف پادگان و باغ شریعت می‌توانیم کارها را درست و اصولی به پیش ببریم.
انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان