حق نداریم مکان‌های زیارتی را به تجاری تبدیل کنیم

حق نداریم مکان‌های زیارتی را به تجاری تبدیل کنیم

پنجشنبه, 26 تیر,1399

حق نداریم مکان‌های زیارتی را به تجاری تبدیل کنیم

 عضو شورای شهر اردبیل


حق نداریم مکان‌های زیارتی را به تجاری تبدیل کنیم
عضو شورای شهر اردبیل گفت: حق نداریم مکان‌های زیارتی همچون مساجد را به فضاهای تجاری تبدیل کرده و تنها به کسب منفعت نگاهمان را معطوف کنیم.
رحیم آقازاده در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: اینکه برخی از مساجد برای تامین هزینه‌های جاری خود بخشی از محوطه و فضای بیرونی خود را به کاربری تجاری تبدیل می‌کنند ایراد و اشکالی ندارد اما در این فضاها باید فعالیت‌های فرهنگی و محصولات متناسب با شان مساجد عرضه شود.
وی خاطرنشان کرد: به هیچ وجه نباید این کاربری‌های تجاری به سوپرمارکت و یا قصابی و کفش‌فروشی اجاره داده شوند باکه هیئت امنای مساجد بهتر است از این مکان‌ها با کاربری فرهنگی و معنوی نظیر کتابفروشی و عرضه محصولات متنوع فرهنگی و معنوی استفاده کنند.
عضو شورای شهر اردبیل افزود: ما باید از فضای مساجد در کنار کارهای عبادی و قرائت قرآن و ادعیه در راستای کتابخوانی و گسترش این فرهنگ معنوی استفاده کنیم که قطعا مجوزهای صادر شده شورای شهر نیز در همین راستا خواهد بود.
آقازاده همراهی شورا و شهرداری با سرمایه‌گذاران را یادآور شد و بیان کرد: اگر سرمایه‌گذاری در شورابیل فعالیت‌های خود را آغاز کرده قطعا با مجوز شهرداری به صورت کتبی و یا شفاهی بوده و این تقصیر همکاران ما در شهرداری است که بدون مطالعه زیرساخت‌ها مجوزی را برای راه‌اندازی کشتی صبا در شورابیل یا شهربازی صادر کرده‌اند.
وی تصریح کرد: ما تا آخر شهریور و حتی پایان سال نمی‌توانیم این سرمایه‌گذاران را از شورابیل جمع‌ و جور کنیم پس شایسته است با حمایت از کارآفرینی و اشتغال با راهکارهای قانونی به جای قلع و قمع حمایت کننده سرمایه‌گذار و کارآفرین باشیم.
عضو شورای شهر اردبیل اظهار کرد: شورای شهر وظیفه حمایت و حل مشکلات مردم را دارد و ما به نوبه خود از تصمیمات اصولی و منطقی در حوزه اشتغال و کارآفرینی حمایت می‌کنیم و ضرورت دارد به اشکال مختلف این کار را همراهی کنیم.
آقازاده به بهسازی پارک شکوفه‌ها در زرناس اشاره کرد و گفت: اگر از سرمایه‌ها و پروژه‌های عمرانی و اجرایی شهر درست حفاظت و صیانت کنیم دیگر نیازی به بهسازی و مرمت نخواهد بود و عمر کوتاه اجرای پروژه‌ها ضرر و زیانی را متوجه بیت‌المال نخواهد کرد.
وی تصریح کرد: اگر مسئولان در گذشته خطایی را انجام دادند ما امروز باید جوابگوی این خطاها و عملکرد آنها باشیم در حالی که حق نداریم اشتباهی را مرتکب شویم تا آیندگان ما را سرزنش کنند.
عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: توسعه شهر باید بر مبنای طرح جامع و تفصیلی باشد تا امروز در شهیدگاه مجبور نباشیم در قالب ماده 9 خانه شهروندی را سر مالک خراب کرده و یا او را وادار به ترک محل کنیم.
انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان