توان بازسازی ناوگان حمل و نقل در اردبیل مهیاست

پنجشنبه, 04 دی,1399

توان بازسازی ناوگان حمل و نقل در اردبیل مهیاست

رئیس شورای شهر اردبیل

رئیس شورای شهر اردبیل:
توان بازسازی ناوگان حمل و نقل در اردبیل مهیاست
رئیس شورای شهر اردبیل گفت: با توجه به تخصص و وجود کارخانه اتوبوس‌سازی در اردبیل توان فنی و اجرایی برای بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس در اردبیل مهیاست.
جواد انصاری در یکصدوسی و یکمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل به مصوبه شورای شهر مبنی بر بازسازی 75 دستگاه اتوبوس با پرداخت تسهیلات کم بهره از سوی صندوق کارآفرینی امید اشاره و اظهار کرد: با توجه به فعالیت کارخانه مایوان در اردبیل و وجود کارگاه مجهز در سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و تجربه متخصصین این حوزه امیدواریم هر چه سریعتر عملیات نوسازی اتوبوس‌های فرسوده در اردبیل انجام شود.
وی ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی را در اردبیل با توجه به شرایط ترافیکی در بسیاری از مسیرها یادآور شد و خاطرنشان کرد: ما راهی جز توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه فعالیت اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها در سطح شهر نداریم تا بخشی از ترافیک عصرگاهی را مدیریت و کنترل کنیم.
رئیس شورای شهر اردبیل افزود: با رایزنی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و موافقت سازمان برنامه و بودجه قرار است تسهیلات کم بهره برای بازسازی 75 دستگاه اتوبوس پرداخت شود که در این زمینه بیش از 60 میلیارد تومان تسهیلات برای شهر اردبیل در نظر گرفته شده است.
انصاری به مکانیزم مشخص در بازسازی این اتوبوس‌ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 150 دستگاه اتوبوس توسط بخش خصوصی در اردبیل فعال است و شهرداری تنها 20 دستگاه اتوبوس ملکی دارد که به هموطنان ارائه خدمات می‌کند.
وی همچنین به تصویب لایحه تفریغ بودجه سال 97 شهرداری با پیگیری و موافقت اعضای شورای شهر اشاره و تصریح کرد: به صورت دقیق مبالغ ذکر شده در تفریغ بودجه و سهم اعتبارات عمرانی، جاری و خدمات شهری اردبیل با دفاتر معین و کل مطابقت داده شد تا با تطبیق آمار و ارقام هیچ ابهامی در تفریغ بودجه 97 شهرداری و همچنین شورای شهر وجود نداشته باشد.
رئیس شورای شهر اردبیل در ادامه با گرامیداشت مناسبت‌های دیماه خدمات پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌ها را یادآور شد و بیان کرد: ما قدردان تلاش مدافعان سلامت هستیم که در 10 ماه اخیر توانستند مجاهدت خود را در جبهه تامین سلامت افراد جامعه به نمایش بگذارند.
انصاری فرارسیدن 9 دی روز میثاق امت با ولایت را گرامی داشت و گفت: 9 دی ماه تجلی وفاداری ملت به آرمان‌های اسلام و مکتب امام حسین(ع) بود که در این روز کمر فتنه‌گران شکسته و همبستگی امت اسلامی به نمایش گذاشته شد.
وی همچنین با اشاره به اولین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: حضور مردان مخلصی همچون حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت سبب شد تا انقلاب اسلامی و مکتب عاشورا زنده و پابرجا بماند.
رئیس شورای شهر اردبیل همچنین روز ایمنی در برابر زلزله را یادآور شد و بیان کرد: ضرورت دارد با توجه به حوادث تلخ زلزله و آسیب‌های آن در حوزه ساخت و ساز و همچنین نوسازی بافت فرسوده در اردبیل همتی راستین داشته باشیم.
انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان