تذکر رئیس شورای شهر اردبیل نسبت به اجرایی شدن مصوبات شورا

تذکر رئیس شورای شهر اردبیل نسبت به اجرایی شدن مصوبات شورا

دوشنبه, 12 خرداد,1399

تذکر رئیس شورای شهر اردبیل نسبت به اجرایی شدن مصوبات شورا

رئیس شورای شهر اردبیل

تذکر رئیس شورای شهر اردبیل نسبت به اجرایی شدن مصوبات شورا:

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: طرح جامع مدیریت پسماند شهر اردبیل، یک و نیم سال پیش به تصویب رسیده که متاسفانه شهرداری آن را عملیاتی و اجرایی نکرده است.
علیرضا پوستی در یکصدوهفتمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تسلیت فرارسیدن سالروز ارتحال امام راحل و قیام خونین 15 خرداد اظهار کرد: این دو حادثه تاریخی در مسیر راهبردی ملت ایران نقش تاثیرگذاری داشته و با شروع زعامت امام خامنه‌ای مسیر عزتمندی را در سه دهه اخیر طی کرده‌ایم.
وی به تاکید دادستان محترم اردبیل مبنی بر ساماندهی نخاله و پسماند شهری در اردبیل اشاره و خاطرنشان کرد: جای تاسف است که در این زمینه به رغم تصویب طرح جامع مدیریت پسماند شهری از  یک و نیم سال پیش در شورا، اقدام خاصی انجام نشده و موحب گردیده که نهادهای محترم نظارتی به موضوع ورود کنند. ضرورت دارد شهرداری  در اولین فرصت آیین نامه اجرایی طرح را تدوین و ابلاغ نماید.

رئیس شورای شهر اردبیل افزود: محل دفن موقت و ایستگاه دائمی زباله وضعیت مطلوبی ندارد و در کنار آن شاهد نابسامانی و ریخت و پاش در بخش نخاله‌های ساختمانی هستیم که همه این موارد در طرح جامع مدیریت پسماند پیش بینی شده است ولی متاسفانه تا کنون عملیاتی نشده و تلاشهای شورا در  خصوص ساماندهی پسماند و نخاله  بی فایده شده است
پوستی بیان کرد: به دنبال تخریب ساختمان‌های قدیمی و تولید نخاله،در طرح مدیریت نخاله،شورا پیش بینی کرده است که در زمان اخذ پروانه ساختمانی،اقدامات لازم برای کنترل نخاله ساختمانی انجام شود و با تشکیل آژانسهای حمل نخاله،پسماند ساختمانی ساماندهی شود،ولی کمکاری شهرداری موجب شده که تمام ورودیهای اصلی و فرعی شهر پر از نخاله ساختمانی باشد و چهره شهر را خراب کند.
وی از شهردار اردبیل خواست؛ نسبت به عملیاتی کردن طرح جامع پسماند و مدیریت جمع‌آوری و تخلیه مناسب نخاله‌های ساختمانی اقدام سریعی را انجام داده تا دغدغه‌های شهروندان و مسئولان قضائی استان رفع شود.
رئیس شورای شهر اردبیل تصریح کرد: اگر مصوبه شورا اجرایی میشد،نیازی به ورود دادستان محترم و سازمان محیط زیست و سایر نهادهای نظارتی نبود.
پوستی با انتقاد از بلاتکلیفی برخی از لوایح و طرح‌های مصوب شورا در دور پنجم گفت: نمونه این لوایح ساماندهی پارک اتومبیل در حاشیه خیابان‌ها و همچنین اجرای پلکان‌های برقی و پل‌های عابر پیاده است که با وجود تصویب شورای شهر در دو سال اخیر اقدام اجرایی و عملیاتی در این زمینه‌ها انجام نشده است. چهار سال است که پارک حاشیه خیابانها به حال خود رها شده و شهر  از درآمد ناشی از آن محروم شده و از طرف دیگر،نابسامانی در پارک حاشیه خیابان منجر به ترافیک و نارضایتی شده است‌
وی ادامه داد: نباید در یک سال باقیمانده از عمر شورا فرصت اجرا و عملیاتی شدن این لوایح و طرح‌ها را از دست بدهیم و شهرداری باید بدون معطلی لوایح و طرح‌های مصوب را اجرایی و عملیاتی کند.
رئیس شورای شهر اردبیل اظهار کرد: قرار بود سال گذشته طرح تفصیلی شهر اردبیل به اتمام رسیده و اجرای آن شروع شود که خبری از پایان طرح تفصیلی و همچنین ممیزی املاک و هوشمندسازی ترافیک شهری نیست و شهرداری باید در سریعترین زمان ایرادات و اشکالات احتمالی را رفع کند. این اجحافی بزرگ در حق شوراست که علیرغم صرف وقت و تصویب لوایح و طرحها، شاهد اجرای آن توسط شهرداری نباشیم.
پوستی با اشاره به تصویب پروژه سرمایه‌گذاری تولید سوخت جامد از پسماند شهر اردبیل با همت و تلاش سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خاطرنشان کرد: با تاکید اعضای شورای شهر قرار شد شهرداری سرمایه‌گذار را مکلف به تهیه جدول زمان‌بندی اجرای پروژه و همچنین شروع بهنگام بکند تا بعد از سال‌ها پسماند شهر اردبیل ساماندهی شود.

شهرداری در حوزه مالی باید همچون اتاق شیشه‌ای عمل کند
رئیس شورای شهر اردبیل به وظیفه نظارتی شورا به عنوان ابزاری کارآمد اشاره کرد و گفت: حسابرسی در مجموعه شهرداری در حقیقت شفاف‌سازی مسایل مالی است که ضرورت دارد مجموعه شهرداری به گونه‌ای در حوزه مالی شفاف عمل کنند تا در این زمینه همچون یک اتاق شیشه‌ای رویدادها مقابل چشم همگان و بخصوص شورا باشد.
پوستی افزود: شهرداری موسسه‌ای نیست که در آن سود و زیان در تراز مالی لحاظ شود بلکه بودجه مصوب آن در طول سال از طریق فعالیت‌هایی که انجام می‌شود به دست آمده و هزینه‌کرد آن نیز مشخص است، عملکرد مناسب شهرداری در بهبود کیفیت زندگی مردم شهر خود را نشان میدهد،نه سود مالی.

انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان