بازگشایی در مناطق سیزده گانه مغفول مانده است

بازگشایی در مناطق سیزده گانه مغفول مانده است

پنجشنبه, 20 آبان,1400

بازگشایی در مناطق سیزده گانه مغفول مانده است

رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای شهر اردبیل

رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای شهر اردبیل:
بازگشایی در مناطق سیزده گانه مغفول مانده است
رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای شهر اردبیل گفت: بازگشایی معابر و خیابان ها در شهر اردبیل الخصوص در مناطق سیزده گانه از جمله شهید میر محمدی تا میراشرف ، وحدت 4 ، کریم آباد تا جاده مغان  مغفول مانده و اقدامی اساسی در این زمینه انجام نشده است.
ابراهیم صفری در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل و نطق پیش از دستور اظهار کرد: چندین سال است که در مناطق سیزده گانه اردبیل بازگشایی و تعریض معابر، خیابان ها و کوچه ها انجام نشده که در این زمینه باید شورا و شهرداری اهتمام ویژه ای  داشت باشند .
وی خاطرنشان کرد: در طرح تفصیلی جدید شهر اردبیل باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد تا با تامین 10 میلیارد تومان اعتبار چندین طرح بازگشایی در این مناطق به انجام برسد.
رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای شهر اردبیل در مورد نیروهای بازنشسته با قانون کار سخت و زیان آور گفت: شهرداری باید تکلیف این نیروها را که در آستانه بازنشستگی هستند مشخص کرده و با پرداخت 4 درصد بیمه سخت و زیان آور نسبت به تعیین تکلیف این نیروها اقدام لازم انجام شود.
صفری با قدردانی از زحمات 30 ساله این نیروهای تلاشگر و سختکوش شهرداری اردبیل بیان کرد: به دلایل مختلف این نیروها با موانع بروکراسی و عدم اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد در قالب مشاغل سخت و زیان آور روبرو هستند که انتظار می رود با پرداخت حق و حقوق آنها از سرگردانی خارج شوند.
وی گفت: بخشی از این نیروها به مرحله بازنشستگی رسیده اند که بهتر است هر چه سریعتر تعیین تکلیف این نیروها و جذب نیروهای جوان و جایگزین بازنشسته ها مورد توجه قرار گیرد و به معنای واقعی حق و حقوق این نیروها نیز پرداخت شود.
صفری اضافه کرد: با بازنشسته شدن 100 نفر از نیروهای شهرداری در حوزه خدمات شهری به راحتی می توان به جای این زحمتکشان جذب نیروهای جوان را انجام داد.
عضو شورای شهر اردبیل در مورد رانندگان استیجاری اظهار کرد: این رانندگان سال‌هاست به عنوان راننده استیجاری مشغول خدمتند با توجه به افزایش هزینه های روزمره زندگی در کشور و از طرفی افزایش هزینه های نگهداری خودرو و  افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی  لازم است بطور شایسته از این قشر زحمت کش حمایت کنیم.
رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای شهر اردبیل افزود: شورای شهر شورای شهرداری نیست بلکه به عنوان منتخب مردم در پارلمان محلی پیگیر خواسته ها و مطالبات مردم است و تلاش می کند تا در این زمینه درد و دل مردم را شنیده و در حد امکان پیگیری لازم را انجام دهیم.
عضو شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در مناطق محروم بانوان با انجام ورزش صبحگاهی انتظار دارند تا فضای مناسب ورزش و تفریحات سالم برای آنها مهیا شود که بهتر است شهرداری پارک بانوان را در این مناطق احداث کند.
صفری در مورد نگرانی مردم از بابت قولنامه و عدم صدور پروانه برای چنین اراضی خاطرنشان کرد: این نگرانی زمینه سوءاستفاده عده ای را از این اراضی و روی آوردن به ساخت و سازهای غیرمجاز به وجود آورده که باید شهرداری تدبیری درست در این زمینه بیندیشد.
وی با اشاره به موضوع واگذاری شهرک های جدید به شهرداری از بابت ارائه خدمات عمومی و شهرنشینی گفت: در این زمینه شهرداری آمادگی ارائه خدمات را به ساکنان شهرک های مختلف دارد و باید این واگذاری ها به شکل صحیح و درست از طریق راه و شهرسازی انجام شود.
رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای شهر اردبیل ضرورت حمایت از رانندگان بخش خصوصی را در مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی، جذب فرزندان کارکنان بازنشسته شهرداری، حل مشکل محله شهریار با تدبیر درست در خروج از بن  بست و ساماندهی فرزندان شاهد و ایثارگر را از دیگر مطالبات به حق پارلمان محلی اعلام کرد.
صفری بازدید سرزده خود از شهرداری مناطق و نواحی و دیدار با کارگران را یادآور شد و بیان کرد: عمده کارگران از پیمانکاران حوزه خدمات شهری گله مند هستند چرا که ابتدایی ترین تجهیزات را برای آنها فراهم نکرده در حالی که در قراردادهای جدید باید پیمانکاران را موظف به تامین امکانات و تجهیزات برای کارگران و رفتگران شهری کنند.
انتهای پیام
 

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان