ایستگاه‌های موقت تخلیه نخاله مورد پایش و رصد قرار گیرد

ایستگاه‌های موقت تخلیه نخاله مورد پایش و رصد قرار گیرد

پنجشنبه, 27 آذر,1399

ایستگاه‌های موقت تخلیه نخاله مورد پایش و رصد قرار گیرد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر: 
ایستگاه‌های موقت تخلیه نخاله مورد پایش و رصد قرار گیرد 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: ایستگاه موقت تخلیه نخاله در مناطق مختلف شهرداری اردبیل باید مورد پایش و رصد دقیق قرار گیرد. 
حسین افسانه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: باید مدیریت منسجمی را در تخلیه نخاله‌های ساختمانی در شهر اردبیل داشته باشیم تا عده‌ای به خود اجازه ندهند که نخاله‌های ساختمانی را در ورودی شهر تخلیه کرده و چهره زننده‌ای را به این مناطق بدهند. 
وی تصریح کرد: یک میلیارد تومان از سر جمع اعتبارات منطقه دو شهرداری اردبیل برای ساماندهی و همچنین زیرسازی و آسفالت بلوک تخلیه نخاله ساختمانی در این منطقه هزینه خواهد شد که قطعا این کار باید به شکل درست و اصولی انجام شود. 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: نباید در مناطق مختلف شهر شاهد دپوی نخاله‌های ساختمانی باشیم بلکه با یک مدیریت منسجم نسبت به تخلیه نخاله‌ها با خودروهای حامل این مواد زمینه مناسبی در چشم‌انداز شهری و زیبایی آن رقم بخورد. 
افسانه افزود: به هیچ وجه نباید اجازه داد تا نیسان و سایر وسائط نقلیه حامل نخاله‌های ساختمانی هر جا که دلشان بخواهد نخاله‌ها را تخلیه کنند بلکه بهتر است در ایستگاه‌ها‌ی موقت این کار با نظارت و مدیریت درست انجام شده تا جلوی آلودگی‌های زیست محیطی و نازیبایی ورودی شهرها گرفته شود. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ باید در این زمینه فکری اساسی با یک برنامه‌ریزی درست انجام شده و در حقیقت در بودجه سالانه برای ایستگاه‌های موقت تأمین اعتبار با هدف ساماندهی این مکان‌ها انجام و فعالیت‌ها به شکل منسجم و به دور از هرگونه تخطی قانونی به انجام برسد. 
عضو شورای شهر اردبیل اضافه کرد: در سه ماه باقی مانده از سال فرصت مناسبی است تا پیشنهادات در این زمینه در لایحه بودجه سال آینده گنجانده شود تا در چهار منطقه شهرداری و نقاط مختلف شهر ایستگاه‌های موقت تعیین و بارگیری از این ایستگاه‌ها به سمت ایستگاه دائمی نیز به انجام برسد. 
افسانه بیان کرد: ما انتظار داریم با توجه به ضرورت این امر و تعیین محل مناسب این کار در اولویت شهرداری باشد تا در بودجه سال آینده با یک مدیریت درست در این حوزه بتوان کارها را به شکل صحیح به پیش برد. 
وی ادامه داد: در کنار شناسایی نیسان و کمپرسی‌های حامل نخاله‌های ساختمانی، بهتر است محل موقت نیز به صورت اصولی و درست ساماندهی شود. 
افسانه در ادامه با انتقاد از تأخیر سازنده مجتمع مشارکتی شهریار در تحویل این مجموعه به شهرداری اظهار کرد: شهرداری از بخش خدمات این مجموعه یک‌هزار و 931 متر فضا خریداری کرده و در قبال آن تسهیلاتی را از بانک مسکن گرفته است. 
وی تصریح کرد: به دلیل تکمیل نشدن پروژه در موعد مقرر شهرداری باید به مبلغ پنج میلیارد تومان سود مشارکت را به این پروژه‌ها پرداخت کند در حالی که این منصفانه نیست که شهرداری این هزینه را متقبل شود. 
افسانه تأخیر به وجود آمده در تحویل این واحدها را متوجه سازنده دانست و گفت:‌ باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف در این زمینه انجام و به جای افزایش سود مشارکتی تقسیط بدهی و واگذاری پروژه‌ها به انجام برسد. 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل افزود: در حالی که قرار بود چند سال پیش این پروژه تحویل شود همچنان با تأخیر و تعلل روبه‌رو شده و ما تاکیدمان بر این است که سود دوران مشارکت توسط سازنده به عنوان مقصر اصلی در روند اجرا و تحویل این پروژه پرداخت شود و شهرداری ضرر و زیانی را از این بابت نپذیرد. 
انتهای پیام/

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان