آب و فاضلاب هیچ اقدامی در جابجایی ایستگاه فاضلاب ورودی شهر نکرده است

آب و فاضلاب هیچ اقدامی در جابجایی ایستگاه فاضلاب ورودی شهر نکرده است

پنجشنبه, 05 تیر,1399

آب و فاضلاب هیچ اقدامی در جابجایی ایستگاه فاضلاب ورودی شهر نکرده است

عضو شورای شهر اردبیل

عضو شورای شهر اردبیل:
آب و فاضلاب هیچ اقدامی در جابجایی ایستگاه فاضلاب ورودی شهر نکرده است
عضو شورای شهر اردبیل گفت: با گذشت یک سال از تاکید شورا برای جابجایی ایستگاه فاضلاب در ورودی شهر و تخلیه نامناسب در این منطقه آب و فاضلاب هیچ اقدامی برای ساماندهی این امر انجام نداده است.
حبیب فتحی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در ورودی شهر اردبیل از سمت آستارا تخلیه فاضلاب برخی از خودروهای حامل این پساب بوی تعفن و نامطلوبی را به وجود آورده که ساکنان منطقه و گردشگران و مسافران ورودی را رنج می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: به رغم آنکه از یک سال پیش و زمان صدور مجور برای آب و فاضلاب در بهره‌مندی از تبصره 3 این موضوع را مورد تاکید قرار دادیم تا نسبت به حل و فصل آن اقدام شود، تاکنون جابجایی این ایستگاه و ممانعت از تخلیه تانکرهای فاضلاب انجام نشده که ضرورت دارد در این زمینه هرچه سریعتر تدبیری اندیشیده شود.
عضو شورای شهر اردبیل افزود: جالب است روبروی تابلوی ورودی شهر با نام شهر چشمه‌ها این تخلیه توسط تانکرها به شکل فجیعی انجام می‌شود و این امر آسیب جدی به حوزه گردشگری و سیمای شهر توریست‌پذیر اردبیل وارد می‌کند که تاکید شورا و شهرداری بر این است تا هر چه سریعتر این معضل رفع شود.
فتحی بیان کرد: تا زمانی که این مشکل و معضل رفع نشود اعضای شورای شهر مجوز تبصره 3 را برای آب و فاضلاب تمدید نخواهند کرد که با عودت نامه مربوط به صدور مجوز تبصره 3 به کمیسیون این موضوع را بار دیگر مورد تاکید قرار خواهیم داد.
وی افزایش انشعابات در واحدهای ساختمانی را یادآور شد و بیان کرد: قبلا هیچ ريالی برای انشعاب آب از محل تبصره 3 برای پیلوت و طبقات اول و دوم اخذ نمی‌شد در حالی که اخیرا آب و فاضلاب برای انشعابات آنها رقمی را تعیین کرده که حتی‌الامکان باید این مبلغ به نصف کاهش یابد.
عضو شورای شهر اردبیل تصریح کرد: آب و فاضلاب در کنار فروش انشعاب از محل تبصره 3 مبالغ جدیدی را پیشنهاد کرده که پرداخت آن برای اقشار کم درآمد و مستعضعف بسیار سخت است که امیدواریم با کاهش این ارقام رضایت هموطنان و متقاضیان دریافت انشعاب اعم از آب و فاضلاب فراهم شده و برخی ایرادات و اشکالات نیز در این رابطه رفع شود.
فتحی اضافه کرد: همانطوری که ما تعامل و همکاری خوبی را با شرکت آب و فاضلاب در همه بخش‌های داریم امیدواریم آنها نیز نهایت همکاری را با شورا و شهرداری داشته باشند تا رضایت مردم در ارائه خدمات در بخش‌های مختلف فراهم آید.

باید نسل آینده را با فرهنگ و مواریث دفاع مقدس آشنا کنیم
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل به مساعدت شورا و شهرداری برای اجرای طرح راهیان نور اشاره کرد و گفت: همه ساله این کمک‌ها و مساعدت‌های مادی و معنوی انجام می‌شود تا ما نیز نقشی کوچک در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس در بین نسل نوجوان و جوان داشته باشیم.
فتحی ضرورت انتقال فرهنگ و مواریث دفاع مقدس و ایثار و شهادت را به نسل‌های آینده یادآور شد و بیان کرد: حرکت خوب و تاثیرگذاری که در قالب راهیان نور شروع شده می‌تواند بهترین بستر و زمینه در انتقال این مفاهیم و معنای ارزشمند باشد.
وی افزود: با پیشنهاد سپاه حضرت عباس (ع) شورا و شهرداری نیز در کمک به این حرکت ارزشمند از محل ردیف بودجه فرهنگی 300 میلیون تومان به این امر کمک می‌کند تا این اقدام ارزشمند با قوت و قدرت بیشتر در سالجاری نیز انجام شده و شاهد حرکت تاریخی و تاثیرگذار راهیان نور در تداوم فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشیم.
انتهای پیام

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آرشیو

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  
دی ان ان